LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Když se zámek stane legendou

Když se zámek stane legendou

 

Když jsme před třinácti lety poprvé představili na stránkách Cykloservisu zámek ABUS Bordo, netušili jsme, jaký obrovský skok tento výrobek časem udělá, jak se neuvěřitelně rozšíří jeho nabídka. Důvod je jasný – zájem zákazníků. Ale zájem musí jít ruku v ruce s kvalitou.

ABUS je obrovská německá firma s portfoliem nejrůznějšího zabezpečení vaší domácnosti nebo nejrůznějších staveb. Úzce například spolupracuje s německou kriminální centrálou, protože cílem firmy je dodat vždy na trh takový produkt, který splňuje nejrůznější standardy zabezpečení. A z nich si může zákazník vybrat takový produkt, který odpovídá jeho požadavkům. A to se týká všech produktů této značky. Ta nedá na trh žádný výrobek, který by neprošel náležitým testováním.

 

 

Jistě víte, i ze stránek Cykloservisu, že pro cyklisty nabízí ABUS cyklistické přilby a cyklistické zámky. Opět v mnoha druzích a stupňů ochrany. Někdo vyžaduje zámek, těžko překonatelný, protože ho bude používat k uzamčení kola ve společných prostorách, někomu stačí zámeček na chvilkové zajištění, než si odskočí do obchodu. Bezpečnost vašeho kola se samozřejmě a zákonitě odvíjí od hmotnosti zámku. Důležité jsou také parametry materiálu zámku, kvalita uzamykacího systému a v dnešní době začíná nastupovat zabudovaná elektronika v podobě uzamykacího systému a alarmu. Zřejmě nejznámějším a velmi prodávaným zámkem od ABUSu je model Bordo, který si můžete v současné době vybrat asi ze sta modelů, které jsou rozděleny do neuvěřitelných šestnácti kategorií.

Zámky Bordo jsme několikrát testovali, a tak o jejich vlastnostech jen krátce. Jejich tělo se skládá z ocelových plátků, které jsou snýtovány k sobě takovým způsobem, že u nejvyšších modelových řad můžete zapomenout na rozlomení běžným způsobem. Překonat spojení plátků na volně visícím zámku na kole se nám nepodaří. Ve svěráku možná ano, ale až po dlouhé úmorné práci. Materiál plátků lze jen těžko přeříznout, leda za použití flexy, ale ta vydává hluk. Mechanizmus zámku je takřka nepřekonatelný a firma ho pořád zdokonaluje. K výrobě ztraceného klíče můžete využít přiloženou kódovou kartu, na kterou vám ABUS vyrobí náhradní klíče i bez těch původních . Zámek je vyroben tak, aby jeho povrch vaše kolo nepoškodil. K zámkům se dodává i držák na rám, kam si zámek můžete umístit. Ve vlastnostech zámků jsou samozřejmě zahrnuty varianty podle ceny zámku a tím i jeho stupně bezpečnosti.

 

 

Z nabízených kategorií je velmi zajímavá řada UGrip Bordo 5700. Jedná se o zámek, který si můžete zakoupit ve dvou délkách, klíčovém i kódovém provedení a v mnoha barevných variantách. Zvláště ženy, které bývají velké estétky, barevnost uvítají. Nejbezpečnější variantou zámku Bordo je model Granit XPLus 6500. Nejedná se o žádného drobečka, ale o pořádný dvoukilogramový kus železa, složeného z 5,5 mm silných plátků speciálního materiálu.

Jestliže ztrácíte klíče, můžete si samozřejmě vybrat z variant, které se zamykají a odemykají číselným kódem. Takových modelů nabízí ABUS mnoho. Vše se odehrává se čtyřmístným číselným kódem. Ten představuje 10.000 možností nastavení. Dost na to, aby to někoho, komu kolo nepatří, přestalo bavit už po pár minutách.

Bordo nabízí i odlehčené varianty, které sice nejsou tak bezpečné, ale jsou pro různé situace dostatečné. Na nich samozřejmě oceníte nízkou hmotnost.

Samozřejmě firma nezapomněla ani na elektroniku. Model Bordo Alarm má v sobě zabudovaný alarm s 3D čidlem, které tedy reaguje na pohyb ve všech osách. Okolí probudí hlasitostí 120 decibelů.

 

 

A aby té elektroniky nebylo málo, a v budoucnu věřte, že jí bude ještě více, tak novinkou roku 2021 bude model Bordo SmartX, jehož uzamykací mechanismus můžete ovládat přes aplikaci svého mobilního telefonu, což je nejen pohodlné, ale ještě více zvyšuje bezpečnost zámku. I pro to, že tento model samozřejmě disponuje i alarmem.

Se zámky Bordo máme v redakci zkušenosti nejen z několika testů, ale i dlouhodobé a praktické. Protože je používáme k uzamykání na různých akcích nejen svých kol, ale i zapůjčených, testovacích. I když mnohdy velmi drahé testovací modely kol většinou nespouštíme z očí, nevyhneme se okamžikům, když je musíme zajistit a ztratit z dohledu. V tom okamžiku zastoupí naše smysly Bordo v těžší variantě. Ty nejbezpečnější Bordo zámky mají sice vyšší hmotnost, ale to nejsou zámky určené, s trochou nadsázky, pro jízdu v do alpských průsmyků. Ale pro jízdu po městě, natož na elektrokole, kde musíme kolo často odkládat, není problém si těžší variantu umístit v držáku na rám. A na dovolenou s kolem, kde někde kolo musíte zamknout v hotelové kolárně, vaše auto zámek Bordo také jistě uveze.

 

(kany)

 

datum: 27.12.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign