LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Infini netradičně

Že lze i zdánlivě obyčejnou miniaturní blikačku dotáhnout k naprosté konstrukční dokonalosti, dokládá značka Infini u svého modelu Turbo I-462R. Pokud jste doposud měli nějaký psychický blok montovat zadní blikačku na superluxusní karbonovou sedlovku stotisícového kola, tak testovaný model je spíše designovým doplňkem nežli rušivým prvkem. Na to jsme si ostatně u značky Infini již zvykli, protože všechny produkty s tímto logem patří svým zpracováním i funkčně do vyšší třídy.

Testovaná blikačka kruhového tvaru, s hmotností pouhých 22 gramů, nevyužívá klasické LEDky, jak jsme zvyklí, ale technologii s názvem COB. Jedná se vlastně o miniaturní „chip“ LED diody, jichž je dokola pod červeným krycím sklem rozmístěno více jak třicet. Máme-li být konkrétnější, tak „COB“ je zkratkou anglického "Chip On Board" a jedná se o technologii sdružující více čipů na jediné desce. Čipy jsou usazeny na plošném spoji a pokrývá je vrstva luminoforu, čímž je dosaženo ještě vyššího světelného výkonu než u skupiny standardních samostatných LED čipů. Lithium-on polymerová baterie je dobíjena pomocí micro-USB konektoru a přiloženého kabelu. Jediné středové tlačítko je za všech okolností ideálně přístupné, přičemž zapnutí a vypnutí se provádí delším přidržením, přepínání funkcí pak kratším stiskem. Pětice módů zahrnuje dvě intenzity stálého svícení, pomalejší či rychlejší blikačku a nakonec „pulzační“ funkci, tedy postupné zesilování a slábnutí módu stálého svícení. Právě poslední zmiňovaná funkce nám přijde díky své nepřehlédnutelnosti nejpraktičtější, přičemž doba výdrže na jedno nabití se podle zvoleného režimu pohybuje v rozmezí 3 až 27 hodin, takže dobíjecí kabel nebude potřeba příliš často.

Vedle COB LED diod je světlo zajímavé i svým duralovým obvodovým pláštěm a v neposlední řadě systémem uchycení. Součástí zadní stěny je klasická plastová klipsa, umožňující jednoduchou montáž na oděv či na poutko podsedlové brašničky nebo batohu. Do plastového držáku na sedlovku se světlo nasadí a zajistí pootočením, přičemž drží velmi spolehlivě, přestože mechanismus působí poměrně minimalisticky. O perfekcionismu konstruktérů značky Infini hovoří fakt, že je ke světlu dodávána dvojice odlišných držáků – na standardní či na plochou „aero“ sedlovku. Nechybí ale ani pásek se zajištěním na suchý zip, pro montáž prakticky kamkoli jinam.

Cena zadní blikačky Infini Turbo I-426R je 590 korun.

(kad)

 

 

datum: 23.08.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign