LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Holky to mají rády barevný

Holky to chtěj barevný

Když jsme asi před čtyřmi lety představili zámek ABUS Bordo, netušili jsme, jak lze zdánlivě tak jednoduchá věc inovovat. Jak se na zámku na kolo mohou konstruktéři a designéři vyřádit.

Nejprve přišlo několik délek, potom zámek na klíč byl doplněn modely na číselný kód. A protože se jedná skutečně o výjimečný výrobek, komerčně velmi úspěšný, který chrání naše kolo před krádeží, inovací neustále pokračují. Samozřejmě, na konstrukci lze už těžko něco vymýšlet, snad lze především zdokonalovat zamykací mechanizmus. A tak na řadu přistupují designérské lahůdky. A zatímco nám, pánské části populac,e je celkem lhostejné, jak zámek vypadá, hlavně že ochrání, tak si pomalu přichází na své dívky, ženy a dámy. Ty, když pečlivě vyladí oblečení, seženou k dresu správně barevné sedlo, cyklistickou lahev, ponožky a gripy, nutně potřebují i zámek na kolo ve správném odstínu, který nenaruší dokonalý estetický zážitek.  A protože mnohé touží po modelu Bordo, neboť vědí, že homo sapiens zatím nevymyslel dokonalejší přenosnou (dámskou i pánskou) ochranu, tak ABUS dává na trh zámek v několika odstínech.

Absolutní novinkou je ABUS uGrip Bordo 5700 Pink. Růžová barva ženám sluší. A jestliže se některé nelíbí, nebo jí neladí s ostatním , může sáhnout po barvě modré, žluté, oranžové nebo černé.

Zámky Bordo jsou již notoricky známé. Snad jen připomeneme, že se jedná o skutečně jedinečný výrobek, těžko překonatelný běžnými prostředky. Pět milimetr silné ocelové plátky potažené plastem jsou spojeny bezpečnými speciálními nýty. Zámek, ke kterému dostaneme dva klíče, nelze vyplanžetovat. Prodává se v délce 80 cm a při této délce váží 830 gramů.  Není to tedy zámek do kapsy. Přesto si ho můžeme připevnit na rám za pomoci skvělého pouzdra s pásky na suché zipy. Můžeme ale pouzdro také připevnit šrouby místo lahve na kolo. Kvalita ale samozřejmě něco stojí. Pořídíme ho za cenu těsně pod 1 500 Kč.

Nabídka modelu Bordo v nejrůznějších modifikacích, barvách a délkách je více než rozmanitá. Napočítala jsme v katalogu neuvěřitelných 30 modelů. To značí opravdový zájem o tento výrobek. Za dobu, co ABUS tento model dodává na trh, se z něj stala doslova vlajková loď a snad i synonymum bezpečné ochrany kola. Tak, jako říkáme vysavači LUX, kopírce Xerox, možná jednou zámek na kolo budeme nazývat Bordo. To asi ne, ale kdybychom byli o třicet let nazpět, kdo ví…

(kany)

 

datum: 06.09.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign