deluxe-cycling
katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Haven ve stříbrném

Kdo zná kolekci oblečení domácí značky Haven, určitě se mu vybaví nepřeberné množství pestrých barev, které jsou pro ni typické. Z tohoto pestrého zástupu kraťasů, bund, dresů, sukní či kalhot lehce vybočuje řada CITYR-ID, sázející spíše na decentnější městskou eleganci u kraťasů a dresu, které jsme testovali před létem a vyloženě nenápadné provedení větrovky, která nám dělala společnost poslední dobou.

Světle šedá, nebo spíše stříbrná větrovka CITYR-ID za 999 korun má sice všechny atributy sportovní cyklistické větrovky, ale přece jen cílí tak trochu i na civilnější využití a nesnaží se být zbytečně nápadná. Jde o lehkou, do jedné z kapsiček snadno sbalitelnou větrovku, u níž se výrobce snažil nabídnout hodně lehký materiál (vel. XL – xx g), solidní odolnost vůči profouknutí také částečnou  voděodolnost. Střih nabídne raglánové rukávy s jemným olemováním na konci, vyšší stojáček s kapucou ukrytou v jeho zadní části a plný zádový i přední díl, doplněné bočními panely z pružné síťoviny. I když název evokuje městské využití, střih plně respektuje posed na kole, takže zadní díl je výrazně delší než přední, ale nedisponuje žádným vnitřním silikonovým potiskem.

 

Testovali jsem velikost XL, ideální pro 185 cm vysokého jezdce, jemuž střih dokonale obepne ne úplně vyšvihanou postavu, ale pro ty ještě méně vysportované doporučujeme větší velikost, rozpětí je XS-4XL, takže by si měl vybrat opravdu každý. Materiál je velice příjemný na těle, jemné olemování límce nikde nedře a i přes integraci kapuce sedí límec perfektně. Hodně naddimenzovaná je celková délka bundy, kdy zádový díl ideálně kryje citlivé partie a ani při sportovním posedu se nevyhrnuje, takže v tomto případě nebyl problém větrovku nasadit pro jízdu třeba na silničním kole. Vpředu se střih nevybouluje, pouze otevřené boční kapsy v pase se v předklonu otevírají. Tohle je asi jediný prvek, odlišující více civilně či rekreačně smýšlenou větrovku od ryze sportovních provedení a  třeba suchý zip na vstupu do kapes by to vyřešil. Kromě vnějšího vstupu mají kapsy na vnitřní straně ještě samostatné kapsičky na drobnosti, jinak bunda nemá žádné další úložné prostory a co se týče reflexe, je z ní logo značky na hrudi.

 

 

 

Odolnost vůči profouknutí je perfektní, zip má podložení z vnitřní strany, takže nezafoukává ani tudy, co se týče lemů rukávů a límce, i zde je to bez připomínek. Odolnost vůči vodě pak byla u nové bundy znatelná drobným kapičkováním, za deště a po delším používání už ale tato vlastnost samozřejmě slábne, takže je vhodné sáhnout po impregnaci. Co se týče ventilace, materiál má solidní paropropustnost, takže jsme v teplotách kolem patnácti stupňů netrpěli nějakým výraznějším „zapařováním“, v nižších teplotách je to pak, co se ventilace týká, ideální společník na delší vyjížďky. Co nezvládne samotný materiál, to dohání síťové panely na bocích, i když chladnější boční vítr tady občas byl lehce cítit. Trochu výraznější je pocení paží při ostřejším tempu, rukávy nemají síťovinu na spodní straně, takže tady byla upřednostněna ochrana před větrem a vlhkem před navýšením ventilace, ale vše je v rozumné míře, odpovídající používání bundy od jara do podzimu. V případě deště jsme využili kapuci v límci, který díky pružnému lemu a těsnému střihu ideálně obepne hlavu, takže se vejde pod přilbu. Kapuce dokonale sedí, ovšem kvůli pružnému lemu pak za jízdy trochu táhne zadní strana límce. Na to jsme si ale po chvilce zvykli a přece jen tohle není bunda, která by byla určená vyloženě pro jízdu v dešti. Tohle je ale asi jediné nepatrné negativum, které bychom u celkového střihu našli, protože jinak bunda sedí naprosto perfektně, má optimální délku rukávů a ideálně dlouhý zádový díl se nevyhrnuje. Pokud nebereme v potaz „civilní“ kapsy vpředu, nic nebrání tomu vozit CITYR-ID mimo město jak na silnici, tak v terénu.

(už)

 

 

datum: 21.02.20 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign