LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Force Z70

V minulém vydání jsme uvedli test zimní bundy domácí značky Force. A zatímco ve vyšších teplotách jsme ji kombinovali s tenčími čapáky, kolem nuly jí dělaly společnost zimní kalhoty Force Z70 se softshellovou membránou a teplejším roubaix.

Kalhoty za příznivou cenu 1399 korun jsou určené do teplotního rozmezí minus pět až plus pět stupňů, což v reálu plně odpovídalo a ranní mrazíky je plnohodnotně prověřily jak na silnici, tak v terénu. Kalhoty mají základ v podobě softshellové membrány na celé přední straně a bocích, tedy od kotníků až nad pas, takže dokonale chrání před chladem i vlhkem shora nebo od předního kola. Zadní partie i šle s výrazným olemováním jsou ze středně teplého roubaix a nechybí podpatěnka nebo reflexní prvky vzadu nahoře na bocích či dole na lýtkách.

Testovali jsme velikost XL (XS-3XL), která byla střihem odpovídající jezdci s výškou 185 centimetrů, aby šle ani podpatěnka nikde nepnuly. Celkově střih docela dobře pasoval i na ne úplně štíhlou postavu, ale vyšší a trochu silnější jezdec už asi sáhne po velikosti XXL, i když tam je rozměrově pouze širší střih v bocích, kdežto délka nohavic a střední partie by měla být shodná. Jelikož je softshell pružný pouze v horizontálním směru, doporučujeme i přes pružnější provedení zadních panelů velikost pečlivě poměřit. Celoplošná přední membrána a celkový střih pak při obléknutí kalhot perfektně sedí, ale výraznější předklon na silničce způsobil lehké vyboulení materiálu v oblasti třísel. Je to daň za délku celomembránového předního dílu, který by jinak mohl při šlapání táhnout lehce přes kolena, což se právě díky delšímu střihu neprojevilo. Vzadu pak materiál nepnul a vše sedělo na svém místě, navíc s vynikajícím komfortem zajištěným ukázkově všitou vložkou s tenkou vrstvou materiálu v přední a silnější v zadní partii. Rozměr vložky a její provedení jsou rozhodně silnou stránkou těchto kalhot, stejně jako ochrana před chladem, která byla díky celoplošnému přednímu provedení opravdu maximální. Zadní partie pak v termoregulaci zajistila potřebnou rovnováhu, ale ve vyšších teplotách atakujících desítku už bylo znát, že předek je nadimenzovaný opravdu spíše pod nulu a maximálně do plus pěti, takže se třeba kolem této oblasti materiál lehce zapotil. V chladných podmínkách nemáme k termoregulaci jakékoliv výhrady a kalhoty jsou opravdu slušné drtiče, navíc s velice precizním provedením švů. Jen je třeba dát s ohledem na zmíněnou jednosměrnou pružnost membrány pozor na výběr správné velikosti, pak bude jezdec i v marastu vyrážet naprosto v klidu.

(už)

 

datum: 05.01.22 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign