LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Flow pro dámy

Přilba Author Flow Inmold X9 je nabízena v řadě variant, včetně dámské, kterou jsem si zapůjčila do testu. Co mě na této helmě od začátku zaujalo? Za prvé určitý trailový nádech vycházející z poměrně hlubokého skeletu a velmi decentního štítku. Za druhé pak hodně příznivá cenovka 895 korun, kdy jsem si říkala, zda můžu za sotva devět stovek pořídit skutečně plnohodnotnou bikovou přilbu. Odpověď na tuto mou otázku vám sdělím hned na začátku – můžu! Dokonce jsem přesvědčena, že v dnes tak sledovaném parametru cena/výkon nebude mít tento povedený model od domácí značky zas až tolik soupeřů.

Jak už název napovídá, ke konstrukci byla použita dnes už i v nižší střední třídě poměrně standardní technologie in-mold vyznačující se jednodílným spojem (grafitového) EPS skeletu a vnější pevné polykarbonátové skořepiny. Spíše mě hned zaujala kvalita provedení dané technologie, kdy si Flow ani trochu nezadala s daleko dražší konkurencí. Také design a především míra odvětrání odpovídají určitě vyšší cenové kategorii. V tomto ohledu je postupné prosakování špičkových konstrukcí do cenově dostupných produktů pro koncového uživatele hodně příjemné. Totéž by se dalo napsat o upínacím systému DialFit s otočným kolečkem na zátylku. Sice zde nenajdeme možnost výškového posunu mechanismu, ale minimalistické provedení plastové čelenky i systému DialFit opět snese srovnání s o poznání dražšími helmami, což platí také v případě provedení výstelek.

 

 

 

Jak už jsem zmínila na začátku, Flow Inmold X9 disponuje nečekaně hlubokým skeletem a také jeho vnitřní tvarování se snaží být pokud možno co nejuniverzálnější. Výsledkem je naprosto příkladné usazení na hlavě, kdy přilba netrpí sklony k přetáčení a zadní stavitelný mechanismus je ideálně vysoko. Snad jen culík se mezi ním a skeletem helmy protahoval trochu zdlouhavěji, ale nakonec se podařilo. Určitě je ale možnost nechat vlasy rozpuštěné a vyvést je až pod tímto mechanismem – což hodně holek z mého okolí u běžných XC přileb praktikuje. Na otočném kolečku pak najdeme i malé reflexní logo výrobce, ale líbila by se mi tady přece jen o něco větší odrazka.

Z hlediska odvětrání nelze mít k přilbě připomínku. Mám v poslední době trochu pocit, že se někteří výrobci snad i navzájem předhánějí, kdo z nich najednou udělá méně „děravou“ helmu. Každopádně Authoru a jeho cenově dostupnému modelu Flow se sedmnácti ventilačními otvory patří v tomto ohledu palec nahoru, a nejen v něm. Hmotnost 263 gramů (včetně štítku) patří k lepšímu průměru a pěkně vypadá také jemná stříbrná grafika na přilbě, ač na první pohled zas až tolik nevynikne.

(kat)

 

 

datum: 14.10.20 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign