deluxe-cycling
katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Dres Force Lux

Jarní dny se pomalu blíží a je čas pokukovat po dresu s dlouhým rukávem. Jedním z našich tipů může být model Lux domácí značky Force. Tento dres nám dělal parťáka v roli „mezivrstvy“ i přes uplynulé zimní měsíce, kdy se hodil jako ideální funkční střední vrstva mezi spodním trikem a svrchní tenkou membránovou bundou. Na jaře pak jistě přijde vhod také kombinace s vestou.

Z hlediska použitého materiálu se dres Lux snaží být co možná nejuniverzálnější, proto se jeho materiál použitou gramáží zas až tolik neliší od letních modelů s krátkým rukávem. Absence výraznějšího vnitřního zateplení, tedy klasického „počesu“, bude výhodou především při intenzivnější jízdě, kdy vynikne nejen naprosto fantastická prodyšnost jemné polyesterové pleteniny, ale také velmi rychlé schnutí materiálu po namočení či propocení. Právě v tomto ohledu dres Lux fungoval jako ideální zimní mezivrstva, dovolující nejen velmi rychlý odvod vlhka od těla, ale současně zajišťující vynikající termoregulaci – samozřejmě za předpokladu použití adekvátně prodyšné svrchní vrstvy, případně klasické „nefukové“ vesty.

Z hlediska použitého střihu se jedná o naprostou klasiku, s lehce prodlouženým zadním dílem a především s bohatě dimenzovanou délkou rukávů. Usazení v ramenou i okolo krku je ideální, a to mimo jiné zásluhou střihu raglánových rukávů či celkové lehké elasticity použité pleteniny. Stejně tak chválíme kvalitní zip a především trojici úplně klasických kapes na zádech. Upřímně, právě u tohoto detailu někdy méně znamená více a vymýšlet něco jiného nežli zažitou trojici svislých kapes by bylo jednoznačně chybou. Zde navíc zasluhuje pochvalu celková nadstandardní hloubka kapes a jejich pružný horní lem. I pokud jste zvyklí vozit ve střední kapse na výšku mini-hustilku, v případě dresu Force Lux musíte být jednoznačně spokojeni. Podobně nám vyhovovala celková šířka dresu přes trup a především protiskluzové spodní zakončení, účinně předcházející nežádoucímu vykasávání. Silikonový proužek s logy Force funguje na výbornou.

Grafika dresu je klasickým válečným zbarvením Force, kombinujícím černou s nepřehlédnutelnou „fluo“ žlutou. Nevšední, ovšem velmi zajímavá je asymetrická grafika, s jedním rukávem žlutým a druhým černým. Nechybí ani reflexní paspule ve svislém švu na zádech, takže za nás zcela bez připomínek. Cena dresu je příznivých 799 korun.

(kad)

 

 

datum: 26.05.19 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign