LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Cyclon do mokra

V kolekci maziv holandské značky Cyclon najdeme univerzální maziva, nebo provedení do sucha či do mokra. Mazivo Cyclon Wet Lube, určené do mokrých podmínek, navíc s vysokým obsahem teflonu, jsme prověřili na řetězu během jarních suchých i hodně blátivých dní.

Lahvička se 125ml obsahem stojí 299 korun, což není zrovna málo, takže jsme byli zvědaví, jaký výkon za danou cenu mazivo nabídne. Po odšroubování víčka stačí odstranit uzavírací folii a našroubovat zpět víčko s nadstandardně dlouhým kapátkem s malým šroubovacím uzávěrem. Důležité je před aplikací dobře odmastit řetěz a obsah lahvičky protřepat. Ačkoliv jde o mazivo do mokrých podmínek, překvapí jeho nízká hustota, v podstatě srovnatelná s řadou maziv do suchých podmínek. Cyclon tak opravdu bleskově zateče mezi články řetězu a dokonce při větším množství občas ukápne i na zem. Aby mazivo dokonale ulpělo na ošetřeném povrchu, prováděli jsme aplikaci vždy den nebo několik hodin před vyjížďkou. Povrch řetězu stačilo jen opravdu lehce otřít hadříkem, ale skoro to nebylo nutné, mazivo nevykazovalo nějakou výraznější tendenci k nalepování prachu a nečistot, respektive mnohem menší, než u drtivé většiny maziv do mokra s vyšší hustotou. Odolnost vůči nalepování nečistot bychom přirovnali spíš k řadě univerzálních maziv, takže v tomto ohledu body navíc. Výdrž maziva na řetězu za sucha byla velice slušná po několik vyjížděk, ale hlavní prověrka se týkala výdrže za mokra. V blátě a kalužích, kterými letošní jaro nešetřilo, vydrželo mazivo na řetězu xxxx km, než začal ševelit a bylo nutné jej domazat. Tady bychom asi čekali vyšší odolnost, ale opět je třeba vzít v potaz fakt, že mazivo je řidší a nelepí tolik nečistoty, jako hustá maziva, která v mokrých podmínkách obstojí lépe. Ačkoliv tedy mazivo názvem Wet Lube, nakonec bychom jej spíš než do extrémního mokrého počasí zvolili jako univerzál pro vyjížďky či závody na proměnlivém povrchu, tedy suchém i mokrém, bez nějakých extrémů. Na suchu nebude tolik lepit prach a přitom vydrží poměrně dlouho, na mokrém pak nezmizí tak rychle, jako mazivo do sucha nebo některé z univerzálních provedení.

 

(už)

 

datum: 22.10.21 - kategorie: Nářadí
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign