LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Ciclovation Grind Touch Grip

Název Grind Touch vám může být v souvislosti se značkou Ciclovation povědomý – přesně takto se totiž jmenovala silniční a gravelová omotávka, jejíž test jsme publikovali v nedávné době. A jak je možné, že se i bikové gripy téhož výrobce jmenují stejně? Je to jednoduché, jejich povrch je totiž tvořen právě zmiňovanou omotávkou. Ta se zde stará o stylový vzhled, zvlášť tedy v námi zkoušené variantě „chocolade brown“, a současně o maximálně komfortní a jistý úchop.

Základem gripů s cenovkou 490 korun se stalo klasické „lock-on“ provedení s plastovým tubusem a jedinou stahovací objímkou u každého z gripů. Na opačné straně pak najdeme celkem decentní zátku s logem značky. Jestliže vás napadá, že by bylo možné gripy po opotřebení téměř do nekonečna znovu a znovu namotávat, pak se vaše myšlenky ubírají správným směrem – s tím výrobce skutečně počítá, nápad je tedy dotažený do detailu. Co je však nejdůležitější, to je nabízený komfort a jisté spojení s naší dlaní, potažmo prsty. Přesně to, co jsme chválili u testované omotávky Grind Touch, platí i zde. Schopnost povrchu přilepit se k ruce je při jízdě v terénu neméně příjemná, ovšem než o lepivosti by bylo lepší psát o protiskluzové schopnosti. Na rozdíl od některých vyložených „lepivek“ je totiž Ciclovation Grind Touch mnohem příjemnější, a to i pro konzervativní uživatele. Zároveň nabádá jezdit v létě bez rukavic, jelikož by bylo škoda ochuzovat se o plný kontakt našich prstů a dlaní s těmito gripy, potažmo omotávkou.

Z hlediska rozměrů se jedná o klasiku, s délkou 140 milimetrů a průměrem dimenzovaným i pro mohutnější ruce. Materiál svrchní omotávky zajišťuje nejen jistý úchop, ale současně i dostatečnou schopnost tlumení otřesů. A cílová skupina? Samozřejmě se nabízí populární trailové a enduro ježdění, ale zároveň si gripy dokážeme představit i na lehkém cross-countryovém hardtailu, na stylovém městském kole či na cesťáku, s nímž se vydáme kolem světa. Všude tam nabízený komfort oceníme.

 

Produkty Ciclovation dodává na náš trh www.vokolek.cz

(kad)

datum: 20.09.21 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign