LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Ciclovation Grind Touch

Značka Ciclovation, spadající na českém trhu pod křídla společnosti Vokolek-Import, nabízí maximálně propracované omotávky silničních, gravelových a cyklokrosových řídítek. Testovaný model Grind Touch je pak jednou z absolutně nejlepších omotávek, jaké se nám doposud dostaly pod ruce, a to jak z hlediska úchopu, tak instalace a dokonce i životnosti. Zkrátka takový Rolls-Royce mezi omotávkami, přičemž toto přirovnání sedí hlavně díky nabízenému komfortu a schopnosti tlumit otřesy.

 

 

Na první pohled se jedná o celkem standardní polyuretanovou omotávku, s plynulým vyklenutím průřezu, jenž má ve středové části výšku 2,8 milimetru – jedná se však o speciálně zpracovanou syntetickou pryž s důrazem na komfort, grip a odolnost materiálu. Omotávka byla příjemná za sucha i v dešti. Kombinace vody a bláta, typická třeba pro cyklokrosové tratě, nejen že nesnižuje kvalitu úchopu, ale navíc nepůsobí na omotávku likvidačně – stačí ji pouze opláchnout proudem vody a během okamžiku je čistá. I přes jemnou strukturu nedrží v omotávce nečistoty, neboť je její povrch celistvý, nikoli pěnový.

 

 

Z hlediska instalace jsme asi ještě neměli co do činění s tak tvarově poddajnou omotávkou. Její pružnost je dokonalá a instalace proto jednoduchá a rychlá, na čemž má zásluhu také hodně široký středový samolepicí proužek. Namotání kolem brzdových/řadicích pák je v případě Ciclovation radostí, přitom omotávka působí pevně a ani při větším natahování nejsou na místě obavy z jejího poškození či dokonce přetržení. Pochvalu zasluhují zátky řídítek nazvané UFO, jež mají stahovací šroubek s rozpěrným klínem a vše je schované pod celoplošnou krytkou. K zajištění horního konce slouží dva pružné samolepicí pásky s logy výrobce. Na rozdíl od mnoha jiných omotávek tyto pásky fungují, perfektně drží na svém místě a jejich materiál je natolik elastický, že je horní zakončení omotávky při alespoň průměrné preciznosti její instalace hodně pěkné.

 

 

Omotávka je tedy na svém místě a můžeme vyjet. Prvotní dojmy jsou přímo luxusní, kombinace protiskluzového povrchu s jeho měkkostí nás od prvního metru rozmazlují. Schopnost pohlcovat rázy či vibrace je sice zažitou formulací výrobců omotávek, ale zde to skutečně funguje na výbornou. Kvalita úchopu se jakkoli nezhoršuje ani v dešti a příjemný povrch přímo vybízí k tomu, abychom co nejčastěji vyráželi na kolo bez rukavic. Jemná struktura povrchu je k dlaním a prstům vyloženě přátelská. Z hlediska životnosti nelze mít sebemenší výhrady, po téměř třech tisících kilometrech vypadá omotávka stále jako nová a dokonce ani jeden nepříjemný pád se na jejím povrchu příliš nepodepsal. Takže Ciclovation Grind Touch za jedna!

Cena omotávky je 690 korun a v nabídce je široká škála barev, včetně mezi gravelisty módní olivové či hnědé.

(kad)

 

 

datum: 23.04.21 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign