LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Cateye Padrone pro slepce

Padrone pro slepce

Značka Cateye své nápady vždycky dotahuje do zdárného konce. Díky tomu v minulosti vznikl třeba populární „beztlačítkový“ minimalistický model Strada nebo nedávno představený Strada Slim s velmi plochým tvarem. Vezměte jej,  dvakrát zvětšete a budete mít před sebou computer Cateye Padrone. Nějak takto vznikl bezdrátový model, který vám na následujících řádcích chceme představit.

Idea Cateye Padrone je v tom, že by měl být dobře čitelný i bez brýlí - tedy pro uživatele, kteří je normálně nosí a třeba ještě střídají brýle na dálku a na blízko. Tento nápad je určitě chvályhodný a hlavně pro dalekozraké uživatele je skutečně funkčním řešením, protože velikost displeje, a především všech zobrazovaných údajů, je bezkonkurenční. Nám se však daný computer líbí i pro standardní uživatele, rozhodně tedy nemusíme mít zhoršený zrak, abychom si právě model Padrone dali na řídítka – v reálu totiž vypadá naprosto úchvatně a svou hmotností se prakticky neliší od běžných modelů.

Z hlediska nabízených funkcí, ovládání a celkového provedení je Padrone prakticky totožný s oblíbeným typem Strada. To se týká hlavně pružného uchycení v kolejničkách, umožňujícího po stlačení celého přístroje stisknutí tlačítka na spodní straně. „Beztlačítkové“ provedení funguje právě na této bázi a je v praxi vynikající. Computer lze ovládat v zimních rukavicích a s přepnutím funkcí či jejich nulováním (při delším přidržení přístroje) si poradí třeba i uživatelé s pohybovým postižením horních končetin. Mezi sedmi funkcemi najdeme vše, co běžný uživatel – sportovní jezdec potřebuje. Nechybí tedy údaj o maximální a průměrné rychlosti, hodiny nebo přesný čas jízdy s funkcí start/stop. Jediné, co nám zde scházelo, bylo stálé porovnávání okamžité a průměrné rychlosti pomocí šipek (tedy funkce většinou označovaná „Pacer“), na níž si uživatelé běžných computerů střední třídy zvykli.

S bezdrátovým přenosem jsme během testu čítajícího přes tisíc kilometrů neměli sebemenší problém. Přenos dat funguje na šedesát centimetrů - to je tedy alespoň údaj avizovaný výrobcem, v praxi nám fungoval na ještě větší vzdálenost. Jakékoli obavy z bezdrátového přenosu již dnes nejsou na místě, v případě značky Cateye určitě.

Samotná montáž je také bezproblémová a nevyžaduje žádné nářadí. Držák Flex-Tight je velmi praktický a umožňuje přizpůsobení buďto jakémukoli průměru řídítek, nebo po přetočení o devadesát stupňů představci. Stejně tak nastavení je naprosto intuitivní a nejspíš k němu nebudete potřebovat ani návod, který je však tradičně dostatečně podrobný.

Computer Cateye Padrone stojí 1399 korun, je tedy nabízen za cenu standardních bezdrátových modelů. Vedle klasické černé je v nabídce i v bílé verzi. Na jedné z fotek můžete vidět přímé velikostní porovnání s klasickým typem Strada.

(kad)

 

 

datum: 04.10.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign