LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Bike Cityzen Finn

Doba je smartphonová. Mnoho cyklistů pochopilo, že místo cyklocomputeru nebo speciální navigace na kolo, si vystačí se svým smartphonem. I když samozřejmě, kvalitní navigace je nedocenitelná a nelze ji tak snadno smartphonem nahradit. Ale pokud si v příslušném obchodě stáhneme patřičnou aplikaci pro jízdu na kole, budeme určitě spokojeni, protože většina z nás nepotřebuje  tréninkové aplikace a další speciální funkce.

Cestou, jak kvalitní aplikaci získat, je pořídit si silikonový držák smartphonu na řídítka Bike Cityzen Finn. Nejdříve jsme na tu placatou „gumovou“ věcičku hleděli dost nedůvěřivě, ale pochybnosti nás přešly, jakmile jsme její pomocí uchytili smartphone na řídítka kola. Montáž je opravdu až primitivní a trvá  deset sekund. Vhodné tedy pro ty, kteří nechtějí šroubky a plastové držáky a objímky a kteří často drahocený telefonní přístroj z řídítek sundávají. Třeba při cestě po městě. Výrobce (Cityzen se vyrábí v Rakousku) zaručuje, že vysoce kvalitní silikon s úžasnou pevností vydrží nízké teploty až do minus dvaceti stupňů. V takovém mrazu alesednou na kolo je velmi otrlí jedinci.

 

 

Nastrčili jsme tedy našeho iPhona do silikonového držáku a vyrazili. Překvapivé bylo, že telefon se příliš neklepal. Nějaký pohyb tam byl, ale to už musela být silnice nebo opravdu v „pražské“ kvalitě. Vyzkoušeli jsme jízdu v terénu a tam se také nic překvapivého nedělo. Jemné poklepávání sice bylo patrné, ale nepřesvědčilo nás, že by vadilo. Poměrně pevné usazení způsobuje plocha držáku, na které smartphone sedí „zády“ a napnuté silikonové konce ho k němu dost silně přitlačují. Velmi dobře vymyšleno.

My měli k dispozici od dovozce svítivě červenou barvu, ale pokud vy zatoužíte po tomto zajímavém výrobku, můžete si zvolit ještě z bílé, černé, zelené a růžové. Možnost výběru barvy využijí především dámy. Chlapa barva tolik netrápí. Chlap sáhne po černé a má vybráno.

Jak jsme již na začátku uvedli, ke každému držáku obdržíte kartičku s QR kódem pro vstup do aplikace, kterou si rozhodně stojí za to stáhnout. Jedná se o velmi uživatelsky přívětivou navigaci, rychlou a přehlednou. V aplikaci naleznete také ve vybraných městech zajímavé okruhy, které vám nabídnout prohlídku zajímavých částí města. Například v případě Prahy tam je asi deset různých okruhů.

Máme rádi jednoduché, levné a účelné věcičky. Tento držák mezi ně rozhodně patří. A věřte tomu, že jakmile si někdo z redaktorů nechá nějaký výrobek i dlouho po otestování na redakčním stole, tak ho to bavilo. Jako v tomto případě. A cena? Ta je příznivá, držák stojí 350 Kč.

Dovozce: www.vokolek.cz

 

(kany)

 

datum: 17.02.21 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign