LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Bezdušáky s Weldtite

Že se v páskách a ventilcích pro bezdušáky už trochu ztrácíte? Tak vám ještě trochu zamotáme hlavu, protože tenhle sortiment nabízí i anglická značka Weldtite, jejíž pásku i ventilky jsme vyzkoušeli. Tedy vyzkoušeli jsme i těsnicí tmel, ale ten zatím jezdí v našich pláštích a dáme mu ještě chvilku, než budeme přezouvat.

 

 

Weldtite Tubeless Conversion Kit je klasickým řešením přechodu na bezdušáky, tedy pokud máte odpovídající profil ráfku a patku pláště, jednoduše tubeless ready řešení. Za 539 korun obsahuje balení deset metrů lepicí pásky do ráfku a dvojici hliníkových ventilků, což je vlastně všechno, co kromě tmelu potřebujete. Páska v šířce 24 mm je tužšího provedení a zařadili bychom ji někam mezi varianty od NoTubes a WTB ani přehnaně tvrdá a křehká, ani moc měkká. Tloušťku jsme digitální posuvkou změřili na 0,12 mm, ale tenhle údaj nebude úplně nejpřesnější, každopádně je silnější než tenká páska od Schwalbe, která je i poměrně měkká a jednou jsme ji snadno prodřeli montpákou. Nalepení do ráfku (v našem případě Fulcrum) bylo standardní, jen kopírování drážek pro patku pláště není díky tuhosti materiálu tak ostré, jako u tenčích a měkčích pásek. Otvor pro ventilek šlo propíchnout lehce, páska se u něj „neštípla“ a vše drželo v jedné vrstvě naprosto jistě, což potvrdila i kontrola po několika týdnech, kdy jsme plášť sejmuli. Páska se neshrnula a vše drželo na svém místě. I výše zmiňovaná tuhost pásky ukázala při kontrole docela slušné přizpůsobení profilu zámku patky pláště, takže tlak to všechno vyřešil.

 

 

Ventilky s délkou 55 mm mají na konci v ráfku hliníkovou koncovku a pod ní nasunuté gumové těsnění kuželovitého tvaru, takže žádná gumová kostka vyžadující minimalistický otvor v ráfku, ale profil schopný zvládnout díru pro galuskový i autoventilek. Z vnějšku mají plastovou podložku kopírující oblý hřbet ráfku a hliníkovou matici s pojistným gumovým O kroužkem, jejíž dotažení usnadňuje i ploška na těle ventilku, za níž jej lze přidržet proti protáčení. Podtrženo sečteno, za nás plně funkční a dobře zpracovaný kit za docela příjemnou cenu.

(už)

datum: 16.11.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign