LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

BBB Compacked

Podsedlové brašničky mohou vypadat sportovně, futuristicky, nenápadně nebo stylově, což rozhodně platí pro testovaný kousek Compacked, jejž značka BBB nabízí ve velikostech S, M, L. Na pohled lehce „urban“ design materiálu, ovšem široký montážní popruh s kovovou sponou zaručuje jistotu spíše pro terénní využití.

 

 

Brašničku v prostřední velikosti M s půllitrovým objemem (140x50x90 mm) jsme vyzkoušeli na klasické i teleskopické sedlovce, k ližinám sedla se upevňuje masivním, 40 mm širokým popruhem na suchý zip. Nechybí podšití popruhu odolnějším materiálem, kovová provlékací spona a k horní straně brašničky je upevněn kovovým nýtem. Voděodolný zip po třech čtvrtinách obvodu brašny nabízí sice velkorysý přístup dovnitř, ovšem ze strany od sedlovky, jelikož na opačné straně je poutko na blikačku potištěné reflexním logem. Trochu nepraktická záležitost, co se týká orientace zipu, navíc popruh rovněž komplikuje svým překrytím snadný přístup k jezdci zipu, ale díky širokému pásku lze brašničku jednoduše sundat z ližin sedla, což bude nejspíš prvotní záměr výrobce. Směřování zipu k sedlovce sice eliminuje pronikání nečistot a vody skrz zip, ale záleží na tom, jak snadný chceme mít přístup k obsahu uvnitř brašničky. Ta pohodlně pojme i širší duši, bombičku s nástavcem a multiklíč, jenž může být uvnitř v samostatné síťové kapsičce.

 

 

Zajištění k ližinám bylo díky šířce popruhu perfektní, a jelikož jím lze stáhnout i objem brašny, drželo vše bez nějakých náznaků klepání a uvolnění. Zip díky stažení popruhem není tolik namáhaný, takže jsme neměli obavu o jeho otevření ani v náročnějším terénu, kde brašnička obstála i za mokra a v blátě. Jen ten zmiňovaný přístup z opačné strany, ale pokud do brašny nehodláme sahat pětkrát za vyjížďku, neznamená větší omezení. Kompatibilita s teleskopickou sedlovkou zde sice díky absenci pojistného popruhu k sedlovce v určitém směru je, ale přesto brašnička dosedá až na sedlovku, takže při maximálním zasunutí dojde k lehkému skřípnutí materiálu. Pokud nehodláme brašnu za přibližně pětistovku vozit na teleskopické sedlovce, zcela určitě bude líbivým doplňkem na nějakou festku či gravel, materiál totiž vypadá opravdu stylově.

(už)

 

datum: 25.02.21 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign