LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

BBB CO2 Blaster

Je neuvěřitelné, jaká všechna existují rozmanitá řešení kombinovaných pumpiček s možností nasazení CO2 bombičky.

 

 

S jedním takovým přichází na našem trhu známá firma BBB v podobě svého výrobku s označením BMP-33S. Velmi útlé tělo pumpičky o průměru 18 mm a s o něco větším průměrem (22 mm) držadla pumpičky. Pumpička má délku 135 mm. Držadlo se na těle pumpičky aretuje pootočením, aby se mám v držáku na rámu kola nevysouvalo. Bombička se šroubuje do pumpičky z čela její dolního konce. Před konečným dotažením a proražením bombičky je samozřejmě potřeba našroubovat pumpičku na ventilek. Buď jednou stranou pro galuskový ventilek, nebo druhou, s koncovkou pro autoventilek. Koncovky jsou samozřejmě opatřeny drážkovanou maticí, protože otáčet celou pumpičkou v kole nelze. Všechny tři otvory v pumpě jsou opatřeny gumovými zátkami, protože pronikání vody do pumpičky není žádoucí. V sadě firma dodává i jednu šroubovací bombičku s šestnáctigramovou náplní. Pokud nám náplň na potřebný tlak nestačí, protože každý cyklista vyžaduje jiný, zbytek si samozřejmě dohustíme. Kombinace hustilky a bombičky je výhodná samozřejmě pro případ „neštěstí“, když při manipulaci unikne všechen plyn mimo duši. I to se stává. Pak si sice s tak malou pumpičkou opravdu zacvičíme, ale je pořád lepší několik minut pumpovat, než mít k dispozici pouze prázdnou bombičku. V tomto případě se můžeme několik hodin domů projít, o což stojí opravdu málokdo.

 

 

Set je doplněný samozřejmě i o držák, který se šroubuje pod košík, zpravidla na spodní rámovou trubku. Tam je nejelegantnější. Pumpa v něm je zajištěna obligátním páskem se suchým zipem. K bombičce se také dodává neoprenový návlek pro ty, kteří se obávají náhlého zchladnutí bombičky při vypuštění plynu do duše kola. Ale ten opravdu není potřeba. Zbývá už jen dodat, že celý set koupíme za cenu od 800 Kč výše, podle prodejce.

 

(kany)

datum: 13.01.22 - kategorie: Nářadí
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign