LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Author Maraton Tour po třinácté!

Největší domácí seriál MTB maratonů Author Maraton Tour je v mnoha ohledech výjimečný. Automaticky se nabízí bezkonkurenčně nejvyšší počet startujících či jeho dlouhá historie - vždyť máme úspěšně za sebou již třináctý ročník. Ale to hlavní, o co zde od samého počátku jde, je především spokojený závodník, případně divák. Jinými slovy, celá Author Maraton Tour je zde pro lidi, kteří horským kolem žijí. Právě jim má nabídnout nejen různorodou náročnost tratí, ale i jejich začlenění do skutečně krásné krajiny. Celkem deset hlavních podniků určených pro širokou veřejnost je pak doplněno třeba nespornou zajímavostí v podobě dětského „Šela“ maratonu, s počtem přes pět set účastníků jednoznačně největšího u nás. Dva z hlavních závodů jsou navíc zařazeny do prestižní mezinárodní MarathonMan Europe série, konkrétně Author Král Šumavy a Malevil Cup by Author, tradiční Šela je pak závodem Českého poháru v maratonu.

Přestože jde mnoha jezdcům logicky primárně o samotný výkon, pořadatelé se již řadu let všemi silami snaží, aby lokality, v nichž se jednotlivé závody konají, přinesly mnohem více zážitků než jen fyzické vypětí a konkrétní druh terénu - ať už technicky náročnějšího, či naopak bez problémů sjízdného i pro méně zkušené „bikery“. Celá Author Maraton Tour tedy byla, je a bude hlavně o zážitcích a stačí se podívat do soupisu závodů letošního ročníku, z něhož je velmi dobře patrná různorodost lokalit. Je jen na samotném závodníkovi, zda se vydá „pouze“ na jemu nejbližší podniky, či jestli využije lákavou možnost poznat nová místa napříč celým Českem. A je velmi potěšitelné, že těch, kteří jsou ochotní vydat se na závod série Author Maraton Tour přes celou republiku, stále přibývá, stejně jako s každou novou sezónou přibývá závodníků na startu konkrétních závodů. Vždyť by byl téměř hřích neznat přírodní krásy celé naší vlasti i rozličný terén, tak vhodný právě pro náš milovaný sport. Spojit závod s celovíkendovým pobytem a poznáváním různých pamětihodností daného kraje se totiž přímo nabízí. Navíc jsou jednotlivé podniky Author Maraton Tour určeny pro celou rodinu, a to nejen díky počtu kategorií, ale i zásluhou doprovodného programu, včetně tradiční bohaté tomboly. A nedůležitá není ani přítomnost profesionálního servisu, na nějž si mnozí jezdci navykli, a dopředu počítají s tím, že ze závodu se budou vracet s lépe fungujícím kolem, než s jakým odjížděli z domova. Zkušené ruce mechaniků z Author Teamu si poradí prakticky s jakýmkoli problémem.

Každopádně, seriál Author Maraton Tour, jenž probíhá pravidelně od dubna do října, se každým rokem výrazně rozrůstá. Letos se na start všech jeho podniků postavilo dohromady přes patnáct tisíc účastníků, což je o další tisícovku více než v roce 2014 a přibližně o tři tisíce více než předloňskou sezónu. O popularitě seriálu svědčí rovněž mezinárodní účast – v letošním roce bylo možné ve výsledkových listinách najít například závodníky z Finska, Dánska, Německa, Rakouska, Polska a samozřejmě ze Slovenska. A je již tradicí, že vedle elitních jezdců se na startu sejdou rovněž známé osobnosti, jmenovitě třeba Ondřej Synek, Libor Uher, Radek Jaroš, Lukáš Bauer, Dominik Hašek nebo Vavřinec Hradilek.

Seriál Author Maraton Tour tradičně „startuje“ Author 50 Český Ráj, který bývá pro mnoho jezdců více než kvalitní prověrkou fyzické připravenosti na začátku sezóny. Počet závodů a odlišný charakter každého z nich se po mnohaletých zkušenostech jeví jako optimální a cílem pořadatelů bude i nadále zachovaní sportovní náročnosti a pojetí každého z těchto maratonů. Zatímco třeba podniky Znovín a Cyklobraní patří k těm lehčím, tak třeba legendární Král Šumavy, dále Malevil Cup nebo Šela jsou rozhodně na technické dovednosti a především samotnou fyzickou stránku přípravy jezdců podstatně náročnější. Ale právě v tom je ono kouzlo, protože ten SVŮJ ZÁVOD si v případě Author Maraton Tour vybere skutečně každý!

(red)

datum: 24.11.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign