LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Author ergonomicky

V sortimentu gripů domácí značky Author jsou jak sportovní modely, tak vyloženě rekreační dámské kousky či univerzální komfortní provedení. A právě do poslední kategorie patří testované gripy Ergo R35 s hliníkovou objímkou.

Základem gripů s celkovou délkou 130 mm je plastový tubus, jenž má zdvojené zakončení, aby uvnitř ukryl hliníkovou objímku řídítek. Objímka má na jedné straně plošku a stahovací šroub na 2,5mm imbus a na protilehlé straně zobáček, jenž zapadá do drážky v tubusu. Tyto dva mechanismy mají za úkol bránit vzájemnému pohybu objímky a nosného tubusu, navíc tomuto pohybu brání i vnější profilace plastu, který nemá kruhový průřez.

Samotná úchopová část má délku 115 mm s výraznou opěrnou plochou pro vnější hranu dlaně. Shora přechází tato plocha plynule na hlavní část gripu a její tvarování velice příjemně padne do dlaně. Nejedná se o žádný extrém ani miniaturní a málo účinné provedení. Naopak střih bychom si dovolili označit jako hodně komfortní, ovšem ještě schopný zvládat lehčí sportovní jízdu, bez nějakého většího omezení změny sklonu dlaní. I přes 32mm průměr kruhové části gripů je po praktických zkušenostech hodnotíme jako univerzální jak pro jezdce s většími dlaněmi, tak i pro ženy, které většinou trpí zbytečně silnými gripy.

Dvouvrstvá pryž D2 pak i přes absenci odlehčovacích či tlumicích otvorů v tubusu nabídla docela solidní schopnost absorpce vibrací a materiál se dobře drží i bez rukavic. Objímka nevykazovala během testování nějaké změny v pevnosti sevření řídítek ani vznik nechtěné vůle mezi plastovým základem a objímkou, takže spokojenost. Na nějaké enduro to ale nebude, tam bychom přece jen sáhli raději po dvojité objímce. Za 250 korun jsou ale tyto gripy cenově velice příjemným ergonomicky střiženým modelem, jehož tvar hodnotíme docela vysoko. Hmotnost 142 gramů patří v této kategorii rovněž ke slušnějším hodnotám, takže pro pohodlný úchop při celodenním brouzdání terénem velice dobrá volba.

(už)

 

datum: 25.10.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign