LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

100% Brisker

Značka 100% je známá především vyznavačům techničtějších MTB disciplín, případně i motokrosařům. Zateplené rukavice Brisker jsou určeny právě pro tyto náročné uživatele. Ovšem abychom někoho nemátli slovem zateplené – nejedná se o model vyloženě do zimy, ale hlavně do nepříznivých podmínek převážně v průběhu sezóny. Kombinace svrchního Soft-Shellu a jemného zateplení z dutého vlákna nazvaného Interior nabídne vodoodpudivost a velmi dobrou tepelnou izolaci. Takže hoblujeme-li celý den bikepark či náročné traily a počasí nám příliš nepřeje, naše ruce budou v rukavicích Brisker jako v bavlnce.

 

 

Výrobce rukavice předurčuje pro „DH, FR, AM, Enduro či 4X nebo MX“, ale oblíbíme si je i při pouhém trailovém ježdění. Hlavní devizou je anatomický střih s vhodnou elasticitou použitých materiálů, usazení na ruce je jedním slovem perfektní. Svrchní Soft-Shell je doplněný o útlé lycrové panely mezi prsty a praktické froté na palci, díky tomu jsou naše ruce nejen chráněny před chladem a částečně i vlhkem, ale současně jim rukavice nabídnou nečekaně slušnou ventilaci – tudíž se v nich nezapaříme ani při sportovní jízdě střídající sjezdy s náročnými výjezdy. Z toho vyplývá, že výrobce sice rukavice Brisker předurčuje primárně pro technické disciplíny, ale z našeho pohledu je možnost jejich bikového využití mnohem širší.

Svrchní zateplení je spíše decentní, ideální pro teploty mezi deseti a patnácti stupni, ale uvedené teplotní rozmezí je spíše orientační. Nám bylo v rukavicích Brisker dobře i v sychravém dni v teplotách padajících výrazně pod desítku – záleží na zimomřivosti konkrétního jezdce. Jisté ovládání brzdových pák i řazení, stejně jako citlivé držení gripů, zajišťuje dvouvrstvá dlaň z odolné syntetické kůže Clarino. Zde nečekejme jakékoli polstrování, bylo by vyloženě nežádoucí. Silikonové proužky zvyšují přilnavost i v nepříznivých podmínkách. Sympatické je obří logo 100% tvořené reflexním potiskem, většina jezdců uvítá také integrovaná „Tech thread“ vlákna na konečcích ukazováků a palců, díky nimž můžeme v rukavicích ovládat své telefony či mp3 přehrávače.

Rukavice Brisker s cenovkou 890 korun jsou nabízeny ve velikostech S až XXL v šesti barevných kombinacích, k mání je fluo žlutá, fluo oranžová, modrá, černá, „maskovaná“ s označením Camo nebo dokonce růžová.

(kad)

datum: 26.10.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign