LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

10 gramů výkonu

Z nabídky brzdových destiček Force jsme si do testu vybrali model kompatibilní s brzdami Deore XT jednoho ze stálých redakčních fullů. Provedení s kódovým označením 423685 a s cenovkou 219 korun vsadilo na semi-metalickou směs a hliníkovou základnu. Ta se zde vedle velmi nízké hmotnosti, která u páru destiček činí pouhých deset gramů, zasloužila primárně o rychlejší odvod přebytečného tepla. Nyní mají destičky na kontě necelých osm set kilometrů, byť převážně v sušším terénu, jen s pár vyjížďkami v mokru a bahně. Nastal tedy čas k našemu verdiktu.

Montáž proběhla na přední brzdu, která je samozřejmě mnohem náročnější na kvalitativní úroveň destiček, na jejich výkon i výdrž. Z hlediska tvaru i provedení nerezové rozpěrné pružinky jsou destičky prakticky identické s původním originálem, montáž tedy byla otázkou pouhých pár minut. První kilometry logicky vyžadovaly zajetí a přizpůsobení brzdné ploše 160mm kotouče Shimano. Párkrát se při brzdění zpočátku ozvalo známé zarezonování, ale po nějakých dvaceti kilometrech s častějším brzděním i zpomalováním z vyšší rychlosti byly destičky ideálně zajety a nabídly již finální, vysoký výkon. Svou charakteristikou velmi podobný původním, originálním destičkám XT, a to jak z hlediska brzdné síly, tak i možnosti jeho citlivého dávkování. Destičky nepůsobily zbytečně jedovatě, brzdná síla však byla solidní i při menším tlaku na páku, po prvotním zajetí se navíc neobjevil už ani náznak jakéhokoli rezonování. Takže brzdný výkon i jeho dávkování za jedna, navíc brzdy citelně nevadly ani v delším sjezdu, takže i v tomto ohledu vše bez problémů. Semi-metalická směs u Force fungovala výborně a taktéž z hlediska životnosti nelze mít připomínky. Po zmíněných necelých osmi stech kilometrech zbylo přibližně sedmdesát procent materiálu, takže také výdrž patří k lepšímu průměru, vzhledem k ceně ji však můžeme považovat za nadstandardní.

 

Dodává: www.kckcyklosport.cz

 

(kad)

datum: 04.08.21 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign