Mezi cyklodoplňky a oblečením Author nalezneme hned několik odlišných provedení návleků na tretry, od teplejších neoprenových až po ty membránové. Právě protivětrná membrána, konkrétně s označením Ultra 3 Tech, byla použita u návleků Winterproof, jež jsme vyzkoušeli od loňského podzimu až do zimy, nejčastěji v teplotním rozmezí jen od pár stupňů nad nulou až do cca deseti stupňů Celsia. Hned na začátek prozradíme, že zkoušené softshellové návleky poskytly nejen naprosto příkladnou ochranu proti chladnému vzduchu, ale současně také dostatečný teplotní komfort. Je zde však ještě další pozitivum, a sice nadstandardní elasticita, ulehčující natahování a navíc zaručující dokonalé tvarové obepnutí tretry a kotníku.
Membránová textilie, jež vedle skvělé odolnosti proti větru nabízí i neméně důležitou vodoodpudivost, vyhovovala svou termoizolační schopností. Přestože jsme zvyklí membránové návleky střední gramáže nejčastěji vozit spíše při teplotách okolo deseti stupňů, a jen těsně nad nulou upřednostnit neoprenové modely (či zimní tretry), návleky Winterproof s jemným vnitřním zateplením dobře poslouží i v podobně nízkých teplotách.
Z hlediska střihu označíme návleky za klasiku kategorie, využívající o něco vyšší vytažení nad kotník, rozepínání se standardním zipem (s uzamykacím jezdcem), praktické zesílení špičky a celkově otevřenější spodní část. Díky tomu je možná také kombinace návleků s MTB tretrou – ani hodně hrubý vzorek podešve bikových treter se na návlecích při dlouhodobém použití nepodepíše tak destrukčně, jak bývá u podobných návleků zvykem. Přesto doporučíme případnou chůzi omezit na minimum. Díky elasticitě materiálu a schopnosti rozevření zadní části (po rozepnutí) je natažení snadné a rychlé, zvlášť při kombinaci se silničními tretrami. Usazení je tedy otázkou chvilky, pochvalu si odnáší rovněž výše zmíněné obepnutí nohy nad kotníkem. Natažení přes bikovou tretru vyžaduje větší preciznost při usazování spodního okraje, hodně však pomůže praktický středový spojovací díl podrážky sestávající ze dvou pevných nylonových pásků se suchým zipem. Díky nim je možné návlek upravit v závislosti na šířce podešve, případně i výšce našeho nártu. Právě díky této zdánlivé drobnosti jsou návleky variabilní. Navíc nás přesvědčila také kvalita suchého zipu a výhodou je i vyztužení nejzatěžovanějších partií či bohaté využití reflexních prvků.
Cena návleků Author Windproof je 650 korun. V nabídce je dvojice barevných variant, černo-bílá a černo-zelená/neonová.
(kad)
Italskou značku Salice jistě nemusíme představovat, logo tohoto výrobce cyklistických brýlí známe nejen z profipelotonu. Model s označením…
Jezdíte po městě? Vlastně každý jezdí po městě. Možná zatoužíte po přilbě Haven Luminate Trafic, která má integrované osvětlení po celém…