LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Zimní bikové návleky

Nadpis jasně specifikuje, co jsme testovali, protože i když existuje celá řada návleků na tretry, návleky Grip Grab Arctic MTB jsou trochu specifické svým provedením a jsou vyloženě určené do terénu a teplot výrazně pod nulou.

Jde o provedení bez zipu na zadní straně a nenajdeme jej ani na boku, prostě nikde. Tenhle kousek totiž zip nemá a nasazuje se nejprve na nohu jako ponožka, povytáhne se ohrnutý nahoru, pak se obuje tretra, na ni se návlek shora natáhne, na podrážce zajistí vpředu poutkem a uprostřed páskem na suchý zip. Celá technologie IntelliSeal™ získala značce ocenění Eurobike Award, což tak trochu ospravedlňuje i cenu návleků 1489 korun, ale jde o to udržet vnitřní prostor tretry co nejlépe chráněný proti vodě. Návleky ze silného 4mm neoprenu mají na vnitřní straně jemný počes z dutého vlákna, jde o jedno z nejteplejších provedení. K tomu je hlavní šev na nártu ještě podlepený a ostatní švy jsou vidět jako šité zvenčí, ale zevnitř jsou lepené. Těsný lem kolem kotníku dokonale těsní proti zatékání vody a zmíněná technologie IntelliSeal™ je vidět hlavně kolem podrážky, kdy je zakončení neoprenu olemováno měkkým a doslova lepivým materiálem, který k podrážce treter dobře přilne, a tudíž lépe těsní proti vodě než standardní textilní lem. Nechybí kevlarová výztuha shora na špičce, odolné cordurové poutko dole pod špičkou a široký pásek suchého zipu, jisticí návlek uprostřed co nejníže u podrážky. Žádná výztuha pod patou, jen reflexní materiál na ní a ještě poutko pro zavěšení blikačky na patu. Další reflexe je v podobě loga a symbolu sněhové vločky.

 

 

Určení pro MTB je jasně patrné z provedení spodního lemu a jisticích prvků na podrážce, které jsou minimalistické, aby při chůzi nedošlo k jejich zbytečnému poškození. Maximálně odhalená podrážka je tedy výhodou pro co nejdelší životnost návleků, a i když by někdo mohl namítat, že přetažení návleku vpředu více pod špičku by udrželo prsty déle v teple, je právě tohle místo tím, kde se většina návleků prošlape nejdříve. Tyhle drtiče se ukázaly jako naprosto nekompromisní ochrana proti vodě, kdy dokázaly bezpečně vzdorovat nejen při jízdě v blátě a kalužích, ale i při testu hadicí. Střih dokonale seděl na tretrách rozměru 47, odpovídající velikosti XXL, tedy 46-47. Průnik vody kolem kotníku je pak záležitostí průsaku vody skrz elastické kalhoty než nějakou skulinou v přiléhavém lemování návleku. Jinak voda neměla v podstatě šanci dostat se shora skrz materiál a díky těsnému usazení na podrážce návlek odolával slušně i při chůzi v blátě a kalužích. Tam pronikne voda podrážkou jen kolem otvorů pro kufry, jinak ne. V pěti nad nulou jsou tyhle návleky možná až zbytečně teplé, i když díky vrstvě zateplení nebyly nohy zbytečně zapařené, nicméně nula a teploty výrazně pod ní budou ideálním rozmezím. Naše nejchladnější prověrka proběhla ráno při teplotě minus dva a bylo to v mokrém lehce omrzlém blátě optimální, bez jakéhokoliv pocitu chladu shora. Tam návleky hřejí spolehlivě a chlad postupně přijde jako vždycky odspodu, od podrážky, ale to už jsme neměli šanci zažít, protože jsme byli po tříhodinové vyjížďce skoro doma. Kombinace ideálního zateplení, odolnosti proti průniku vody a hlavně podrážka odkrytá pro co nejlepší kontakt s terénem, tady jen těžko hledat slabiny, tedy pokud si jezdec zvykne na odlišný způsob navlékání a stahování daný absencí zipu.

 

(už)

 

 

datum: 26.10.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign