LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Vydařené Nexelo

Značka Nexelo u svých světel většinou nabízí lákavý poměr cena/výkon, což se týká také sady skládající se ze zadní a přední blikačky Nexelo 50 Chip LED USB, a to s kódovým označením 70511 a lákavou celkovou cenovkou 439 korun. Obě světla z této sady spojuje totožný tvar i velikost, osm funkcí zahrnujících čtveřici intenzit stálého svícení a stejně tak čtyři módy blikačky, včetně nepřehlédnutelného, i když řidiče tak trochu nervujícího ultra-rychlého stroboskopu. Zásadní je ovšem především maximální avizovaný výkon rovných padesát lumenů, což je mezi podobně velkými, cenově dostupnými modely spíše nadstandard. Samozřejmostí je pak dnes již skoro nepostradatelné dobíjení pomocí micro-USB konektoru.

 

 

Svou velikostí i tvarem patří testované blikačky ke klasice své kategorie. Byť by mohly být ještě o něco kompaktnější a líbilo by se nám také trochu menší odsazení od sedlovky či řídítek, nabízený výkon toto více než jen vykompenzuje. Především ve dvou nejsilnějších režimech blikačky jsou totiž světla naprosto nepřehlédnutelná a úzký podlouhlý tvar ve tmě působí jako řidiče varující blikající vykřičník. Velkou pochvalu zasluhuje také viditelnost z boku, pakliže se k nám z boční silnice blíží auto – přesazení krycího sklíčka v tomto ohledu funguje na výbornou.

Výkon, pocitově vyšší nežli udávaných 50 lumenů, má na svědomí celoobvodový pásek sestavený z miniaturních „chip“ LED diod. To je sice dnes běžné řešení, ale v případě Nexela je výkon hodně nadprůměrný. Výdrží na jedno nabití patří světlo k průměru, i v nejsilnějším režimu rozhodně zvládne mnohem více než jen jednu dlouhou noční vyjížďku. Plné nabití integrovaného Li-ion 700 mAh akumulátoru pak trvá přibližně tři hodiny. Přepínání mezi funkcemi svícení a blikání provádíme rychlým dvojklikem. Samotné tlačítko je dobře přístupné a díky vyklenutí jej snadno nahmatáme i „poslepu“ a v zimních prstových rukavicích.

K nabíjení slouží přiložený micro-USB kabel. Světla navíc obsahují praktický indikátor aktuálního stavu baterie. Když dioda pulsuje, světlo se nabíjí, jestliže dioda svítí konstantně, je plně nabito. Blikající dioda znamená vybití. Samotné upnutí světel k sedlovce, sedlové vzpěře rámu nebo řídítkům pomocí gumového pásku je jednoduché a velice jisté. Líbila se nám také přítomnost stavitelného kloubku s přednastavenými pozicemi.

(kad)

 

 

datum: 14.10.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign