LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Světlo nejen pro parádu

Světlo Owleye HighLux 18

U předního světla většinou řešíme jeho praktické vlastnosti, jako dosvit, intenzitu a celistvost světelného kužele, a také výdrž baterie. Světlo Owleye HighLux 18 není primárně výkonným kouskem pro noční jezdce, ale je to spíše designová „líbivka", která svým tvarem a pak výběrem z celkem osmi barevných provedení ve všech moderních odstínech zaujme především dámy.


Svítilna s rozměry 47x35x65 mm má integrované gumové poutko pro uchycení na řídítka, ovšem díky šířce potřebuje trochu víc prostoru, než jiná světla s užším držákem. Kdo má úzká řídítka a na nich málo prostoru, možná s tím bude trochu bojovat. Rovněž snaha tvůrců o zakomponování světla více „do řídítek" tak může kolidovat třeba i s překážejícími bovdeny před optikou. Ta je trochu speciální, protože CREE dioda dávající svítivost 18 luxů /150 lumenů nesvítí přímo dopředu, ale nasvědčuje shora odrazový panel se speciálním zakřivením, který pak světelný kužel směřuje dopředu. Gumový spínač na horní straně je standardem a lze s ním volit mezi dvojicí úrovní konstantního svícení a blikáním.
Co se týče výdrže světla, integrovaný Li-Po článek s kapacitou 590 mAh by měl po nabití z počítače přes USB konektor vydržet svítit na plný výkon až čtyři hodiny po dvou hodinách nabíjení. V nižším výkonu pak svítí osm hodin a stejnou dobu vydrží i blikat, při poloviční době nabíjení jsou pak hodnoty výdrže rovněž poloviční.
U světla se nám velice líbil kompaktní tvar, byť může být právě kvůli prostoru na řídítkách a bovdenům před nimi i trochu nepraktický. Na řídítkách pak světlo drží díky gumovému poutku a pryžovému lůžku usazení velice jistě. Spínač na horní straně je sice drobný, ale lze jej dobře ovládat i v dlouhoprstých rukavicích a co se týče světelného kuželu, ten lehce koresponduje s tvarem odrazového panelu. Na kratší vzdálenost zhruba deseti metrů je poměrně celistvý a nasvítí vozovku v dostatečné šíři od kola až na zmiňovanou vzdálenost. Dál před kolo se pak kužel nepatrně dělí na tři úseky, přesně podle jednotlivých stupňů odrazového panelu, ale není to nic závažného, protože tohle světlo bude nejspíš sloužit k nasvícení deseti, maximálně patnácti metrů před kolem a tam je kužel v pořádku. Jestli tedy vaše drahá polovička nerada vozí světlo, možná by ji tenhle líbivý 65g kousek za necelých osm stovek přesvědčil.
(už)


Plusy: design, usazení na řídítkách, ovládání
Minusy: potřebuje prostor

datum: 19.07.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign