LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Sportovní komfort

Dost často se nám stává, že při testu dlouhoprstých rukavic musíme daný model selektovat mezi sjezd a technické disciplíny a XC či maraton. Je to dané hlavně tloušťkou dlaně a celkovým komfortem, který bývá u sjezdových rukavic nižší, kvůli absenci tlumicích prvků, což je poplatné nutnosti co nejcitlivějšího přenosu podnětů od řídítek na ruce jezdce, kvůli přesnému ovládání kola. Naproti tomu maratonec vyžaduje tlumicí prvky a citlivost ne o mnoho nižší. Takže kde je ideál?

Ten asi neexistuje, ovšem v mnoha případech se podaří skloubit velice slušné tlumicí schopnosti pro dlouhou jízdu s citlivým úchopem, což je případ rukavic Pells Creep. Ty patří, i přes čtveřici polstrovaných ploch na dlani, k citlivým pro agresivní jízdu, ale zároveň jsou maximálně pohodlné pro celodenní zápolení v maratonu. Dlaňová část ze syntetické kůže Amara je po celé ploše vybavena jemnou perforací, kvůli ventilaci a tlumicí prvky jsou našity zevnitř, takže materiál dlaně je vůči povrchu gripů celistvý, ale na pokožce je cítit jemná textilie kryjící jednotlivé polštářky. Každý tlumicí prvek je pokryt silikonovým potiskem a ten je i na prsteníčku a prostředníku, navíc promyšlené zpracování dlaně doplňuje i výztuha mezi palcem a ukazovákem, kde není žádný zbytečný šev navíc.

Hřbetní část z hodně prodyšné síťoviny sice poskytne výraznou pružnost, ale švy mezi jednotlivými barevnými panely ji v daném místě úplně zmrazí, což bylo zprvu lehce cítit. Na palci nechybí velká plocha froté a pečlivé olemování a pryžová manžeta pak uzavírají vstup na zápěstí.

Otestovali jsme velikosti L a XL, a přestože byla délka prstů ikselka pro jezdce s dlouhými prsty a větší dlaní odpovídající, šířka této velikosti už byla trochu moc a sáhli jsme nakonec po menším elku. To si po jedné vyjížďce parádně sedlo, takže jak délka prstů, tak především šířka dlaňové a hřbetní části byly nakonec ideální.

Ventilace je zcela bez diskuse na hodně slušné úrovni a vyzdvihnout musíme komfort dlaňové partie. Přestože byla výztuha pod klouby prstů nejprve pocitově zbytečně vysoko, po pár kilometrech už o ní jezdec ani neví a totéž platí o dlani jako celku. Vše dokonale tlumí rázy a nijak nezkresluje úchop, takže informace od řídítek jsou naprosto přesné a celkově tedy hodnotíme dlaň velmi vysoko. Materiál na hřbetě není sice nijak vyztužen pro sjezdové a enduro disciplíny, zde je to vyloženě XC zaměření, ale až na zmíněné švy, které ovšem při vhodně zvolené velikosti nakonec nevadí, rovněž nemáme výtky.

Creep za 490 korun představuje kvalitní rukavice pro maraton či XC, ale pokud chcete hodně odvětraný model, tak i pro trail a enduro. Na výběr je pak z červené, šedé, modré nebo žlutozelené varianty.

(už)

datum: 19.06.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign