LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Skvělá brašna BBB TopTank X

Prostor na horní rámové trubce bezprostředně za představcem patří historicky brašničkám na energetické tyčinky pro triatlonisty. Jenže tyhle „fuel tanky, fuel bagy a top tanky“ postupem času nabíraly na objemu a rozšířily se téměř na všechny kategorie kol, kde jezdec potřebuje mít po ruce propriety jako telefon, větrovku nebo i tu zmíněnou zásobárnu energie. Spousta provedení, velikostí, uchycení na suché zipy, šrouby, odkazy na bikepacking nebo jen na turistiku, každý ať si v tom najde to svoje.

 

 

Kdo nejezdí na silničce s koleny u sebe a má raději pohodlí krosového kola či biku, kde rovněž nehodlá zdolávat každé stoupání ze sedla s koleny blízko představci, ten může s klidem číst dál, protože pro něj by mohla být brašnička BBB BSB-19 TopTank X řešením převozu až litru a půl objemu nákladu. Jde totiž o rozměrnější brašnu s uchycením na horní trubku a sloupek vidlice pomocí pásků na suchý zip, jejíž maximální 20cm šířka při naplnění na maximum přesahuje horní trubku tak výrazně, že způsobuje zmíněná omezení pro kolena, takže rozhodně nejde o spižírnu pro triatlety, ale spíše o cykloturistické zavazadlo. Délka brašny je 20 cm a výška 16 cm, takže celkový objem jeden a půl litru dokáže pojmout kromě duše a nářadí také větrovku, svačinu a další řadu drobností, případně i telefon s maximálně 7“ displejem, pro nějž je připravena kapsa s průhledným krytem umožňujícím dotykové ovládání.

 

 

Rozměry jsme zmínili, dodáme jen, že brašna kombinuje hladké plochy ze syntetické kůže, hrubší základovou tkaninu a na spodní straně pak protiskluzový panel se zmíněnými stahovacími pásky na suchý zip. Ty mají jemný povrch, takže sice nepoškodí lak, ale nejsou protiskluzové. Proti bočním pohybům jistí brašnu pásek vpředu kolem sloupku vidlice, odsazený od něho kostkou z pěnového materiálu. Horní vstup do brašny je řešen zipy po stranách víka s kapsou na telefon, ovládaných společným propojovacím poutkem. Velkoryse pojatý vnitřní prostor s polstrováním (víko má rovněž zevnitř polstrování) je z modré tkaniny, takže obsah uvnitř je dobře vidět. Dvě boční kapsy mají každá voděodolný zip na horní straně a ještě pak síťovou kapsu na boku zvenčí. Hlavní prostor tak spolehlivě uveze třeba kameru nebo zrcadlovku a boční kapsy pak doklady, svačinu či duši. Důležité je ale správné vyvážení obsahu uvnitř, aby byla hmotnost rovnoměrně rozdělená. Šíře brašny ji totiž dokáže postupně kvůli otřesům za jízdy vychýlit z roviny, i když jsou pásky kolem horní trubky pevně dotažené. S vyváženou brašnou jsme ale na silnici nebo polní cestě neměli problém, tam vše drželo bez nějakých stranových výkyvů. Není to zavazadlo pro extrémní bikepacking, nebo na silničku, kde prostě šířka kolenům trochu překáží, ale na cykloturistiku nebo standardní ježdění na elektrokole je to za 1090 korun solidně fungující kousek. Kdo by chtěl podobné uchycení v menším provedení, může sáhnout po verzi TopTank, která je polovičního objemu bez bočních kapes na zip a stojí zhruba sedm set korun.

 

Výrobky BBB dodává na trh: www.jmctrading.cz

(už)

 

 

datum: 30.07.21 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign