LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Skvělá ABUS Youn-I pro juniory a ženy

Vybrat si přilbu, která nám opravdu sedí dobře na hlavě, nebývá občas jednoduché. Ano, každou přilbu si můžeme přizpůsobit hlavě pomocí stahovacího pásku uvnitř přilby, ale to často nebývá pohodlným řešením. Tento problém mají zvláště ženy, které mají užší hlavy než  muži. Nebo i junioři, hoši ve věku mezi dorostencem a dospělákem. Těm jsou dětské přilby malé, a dospělé zase velké.

Takovou přilbou, která by těmto zmíněným kategoriím mohla vyhovovat, je model Youn-I od firmy ABUS. Námi testovaná přilba má barevný název Cherrry Heart. Je tedy jasné, že barvu cherry doplňují srdíčka, ve starorůžovém odstínu. Takže zatímco junior si jistě zvolí jinou barevnou kombinaci, mnoha ženám a dívkám srdce zaplesá, protože přilba je opravdu stylová a líbivá.

 

 

Přilba je vyrobena metodou In-Mold. To je již notoricky známá metoda, ale méně znalým zopakujeme, že se jedná o pevné spojení natavením vrchní skořepinové vrstvy přilby s vnitřním EPS materiálem, který absorbuje ráz v případě pádu. Pokud už vám rukama prošly desítky přileb, jako třeba nám, ihned vás upoutají velké větrací otvory, vpředu chráněné síťkami proti vletu hmyzu pod přilbu a předsazenou čelní hranou přilby, která zachytí náraz, pokud míříte při pádu k zemi obličejem. Což vám rozhodně nedoporučujeme. Přilbu jsme posadili na hlavu dvěma ženám a obě se shodly na faktu, že přilba sedí opravdu lépe než běžný univerzální mainstream a vypadá na hlavě dobře. Navíc obě vtipně poznamenaly, že přilba bude nejen skvěle větrat, ale dá se velkými otvory i podrbat na hlavě. To občasné podrbání známe všichni. Ale je to poprvé za skoro třicet let existence našeho časopisu Cykloservis, co o tom píšeme. Protože jiné přilby to příliš neumožňovaly. Přilba je na zadní části trochu více spuštěna na krk, než je u přileb běžné. Chrání tedy výborně i zadní část hlavy nad zátylkem. Toto známe spíše u přileb pro enduro a jiné techničtější disciplíny než u přileb pro běžné cross country. Ale to jen podtrhuje její univerzálnost a především bezpečnost.

Uvnitř přilby je po celém vnitřním obvodu plastový pásek, kterým se reguluje míra jeho stažení kolem obvodu hlavy za pomoci otáčivého kolečka pod zadní hranou přilby. Systém se v tomto případě nazývá Zoom Evo Kids a je skutečně velmi jemný. Pásek je samozřejmě obložen výstelkami, které dosedají na hlavu. Ty jsou samozřejmě pomocí suchých zipů chyceny i na „dně“ přilby pro temeno hlavy. Jsou tedy vyměnitelné a pratelné.

 

 

I na mnoha jiných přilbách od ABUSu nalezneme na zadní části reflexní proužky a především trojúhelníkové světlo, jehož červenou barvu rozzáříme stisknutím plochy světla buď do stálého svícení, nebo ho rozblikáme. Světlo na přilbě je skutečně výborné, protože je na nejvyšším bodě cyklisty a je dobře vidět.

V popisu už jen zbývá zmínit se o starorůžových upínacích páscích pod bradu, které si samozřejmě seřídíme podle svých potřeb. Jsou doplněny měkkou výstelkou pod bradu.

Obě naše dámy, které už na kole mají v nohách opravdu mnoho kilometrů, si přilbu pochvalovaly. Litovaly, že ji nemohou vyzkoušet v létě ve vedrech, která jistě opět přijdou. Ale nadchl je především užší tvar, líbila se i neotřelá dámská barva. A jakmile jsme jim ukázali i zámek na kolo ve stejném designu (o tom napíšeme příště), zmlkly, a bylo patrné, že ženu módní komplet skoro vždy zasáhne na duši. Tak jsme jim přilbu pro jistou odebrali a uložili zpět do skladu.

Přilba je skutečně zajímavá, kvalitní a především bezpečná. To ABUS rozhodně umí. Vyrábí se ve dvou velikostech S a M. My měli k dispozici velikost M a její poctivá hmotnost je 250 gramů. Je tedy i lehká. Vyrábí se v neuvěřitelných deseti barvách nebo barevných kombinacích. Rozhodně vám doporučujeme si je prohlédnout na stránkách www.abus.de. Cena přilby je těsně pod šestnáct stovek, což je velmi příjemné zjištění.

 

(kany)

 

datum: 02.04.20 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign