LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Široký rozhled s BBB

Cyklistické brýle bez rámečku s rozměrnějším zorníkem jsou stále populárnější, nicméně tahle móda má své opodstatnění nejen ve vyšší míře ochrany zraku, ale také v menším omezení zorného pole.

Brýle BBB Fullview BSG-63 spadají do zmíněné kategorie a kombinují jednodílný polykarbonátový zorník s minimalistickým provedením krátkého grilamidového „rámečku“ přes vnější horní rohy, jenž nese nožičky. Díky tomuto minirámečku lze jednoduše měnit zorníky, které jsou v balení tři, ve žlutém, téměř čirém a kouřovém provedení, tedy s úrovní zatmavení 0,1 a 3. Nožičky mají pogumování v celé délce a díky blokaci u čepu v rámečku nemohou při sklopení přijít do kontaktu s vnitřní stranou zorníku a poškodit jej.

 

 

Usazení na obličeji usnadňuje tvarovatelný nánosník, ovšem z poměrně houževnatého pogumovaného materiálu, takže není úplně „extrapřizpůsobivý“. I tak ale brýle velice dobře padnou na širší obličej i s vyšším kořenem nosu, kdy dokonale kryjí zrak nahoře i dole. Zorník sahá až nad obočí a i přes dokonalé krytí je dostatečně daleko od obličeje, aby s ním nepřišly do kontaktu jak řasy, tak lícní kosti. Míra překrytí obličeje do boků je poměrně nadstandardní, takže ani v jednom směru není v tomto parametru slabina. Za jízdy pak pod zorník nijak výrazněji nefouká, takže v tomhle ohledu plná spokojenost, samozřejmě až na vyšší míru zamlžování během zastávky, což je pro danou konstrukci ovšem typické. Při testování během koronavirové situace to pak bylo s rouškou či šátkem přes ústa ještě výraznější, ale jakmile se jezdec zase rozjel, zorník se rychle odmlžil.

 

 

 

Úroveň zatmavení zorníků nás mile překvapila tím, že nejtmavší provedení bylo celkem univerzální, kdy na silnici dokonale ochránilo i v hodně ostrém jarním slunci, ale přitom nebylo omezující na biku v lese, jakmile bylo lehce pod mrakem. U některých brýlí bychom v takovém počasí automaticky měnili zorník za čirý nebo brýle sundali, tady nebyl problém pokračovat v plnohodnotné jízdě. Nějaké zkreslení terénních nerovností a podobně nebylo vůbec znatelné, takže v daném ohledu plná spokojenost. Výměna zorníků pro případ ještě horšího počasí a viditelnosti je otázkou několika vteřin, protože minimalistické rámečky jdou ze zorníku snadno vycvaknout. Přitom ale testovací pád brýlí na koberec neznamenal nechtěné vycvaknutí nožiček s rámečkem ze zorníku, takže jde o spolehlivé provedení. Za nás tedy můžeme vyznavačům větších zorníků tenhle model určitě doporučit. Součástí balení za 1490 korun je kromě náhradních zorníků i pevný transportní obal a látkové pouzdro, kromě černých nožiček rámečku a nánosníku je v nabídce i neonové, modré nebo lesklé bílé provedení.

(už)

 

 

datum: 04.11.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign