LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Rukavice pro dokonalý komfort

Nestává se moc často, abychom byli z klasických letních cyklistických rukaviček nadšeni, teoreticky zde není moc co vymýšlet, ovšem model Roubaix domácí značky 3F cyklistu doslova rozmazluje. Z hlediska jak použitého střihu a vysoce elastických materiálů, tak i členění a polstrování dlaně –

rukavice Roubaix nabídnou maximum pohodlí při celodenním ježdění na silnici i na biku, byť se na první pohled nabízí primárně silniční určení. Ostatně již název Roubaix jasně naznačuje, že je jejich hlavním úkolem v co nejvyšší míře eliminovat rázy a vibrace, které by jinak v plné síle přešly z řídítek do rukou. Závod Paříž – Roubaix je vyhlášen extrémně těžkými úseky s pověstnými kočičími hlavami, takže jakýkoli komfortní prvek navíc je vítán.

 

 

Typickým znakem rukavic je celoplošný horní lycrový díl s absencí standardního stahování se suchým zipem. Vysoká elasticita použitého materiálu i příkladně řešených pružných švů zde ovšem umožňuje nejen snadné natažení na ruku, ale hlavně její dokonalé obepnutí. Totéž platí u extra elastických panelů mezi prsty, takže výsledkem je maximálně příjemné usazení na ruce, bez sebemenších náznaků nepohodlí či dokonce řezání mezi prsty. Zkrátka „druhá kůže“, tedy rukavice, o nichž při jízdě vůbec nevíme, vyjma nabízeného pohlcování rázů.

Propracovaná dlaň je z našeho pohledu nejzásadnějším prvkem, neboť kombinuje vzdušnost perforované syntetické kůže Amara a na pohled spíše decentnějších gelových insertů, ovšem chytře rozmístěných. Někteří výrobci pro teoretické potlačení tlaku na citlivá nervová zakončení volí mnohdy tužší, zbytečně vysokou výplň polštářků, což bývá kontraproduktivní – zde použité plošší polštářky jsou naprosto ideální a trojice insertů na dlani, bezprostředně pod prsty, funguje bezvadně. Přitom střed dlaně je prost jakékoli výztuhy či měkčení, proto nejsme okrádáni o citlivost spojení našich rukou s řídítky. Zkrátka ideál.

Pro horké letní dny nechybí shora palce froté pro utírání potu, zespodu na zápěstí najdeme výztuhu pro natahování rukavic a zdola prostředníku a prsteníku pak menší poutka sloužící tentokrát pro stažení rukavic. Celkově jsou rukavice hodně vzdušné a nízkou gramáž lycry i perforaci dlaně oceníme i v letním parnu, třeba při zdolávání šumavských či krkonošských výjezdů.

Rukavice 3F Roubaix jsou nabízeny v černo-bílé, černo-zelené a černo-růžové kombinaci ve velikostech XS až XXL, a to za cenu 359 korun.

(kad)

datum: 04.11.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign