LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Přilba ABUS Youn-I Ace

Na vyšší kvalitativní standard výrobků od německé firmy ABUS jsme si již zvykli. Ani nás tedy nepřekvapila velmi pěkná a pohodlná přilba Youn-I Ace, která je svým vzhledem i výbavou použitelná pro všechny formy cyklistiky. I přesto, že samotný ABUS ji deklaruje jako Urban přilbu, tedy pro použití do města.

Zapůjčili jsme si pěkný dámský (dámský nebo i pro větší dítě svým designem a velikostí) model v šedém designu s příjemným vzorem. Přilba je vybavena odnímatelným štítkem. Ale ten barevně ladí, a tak se asi těžko najde slečna nebo dáma, která ho odmontuje. Odmontovat znamená jediným pohybem štítek sejmout.

Přilba je vyrobena In-Mold technologií, což znamená pevné spojení vrchní skořepiny s vnitřním materiálem přilby. Na přilbě zaujme přetažení zadní části níže na šíji hlavy. Právě zde je naše hlava velmi choulostivá při případném pádu, pokud by se nám povedlo právě do těchto míst „koupit“ tu největší ránu. Přetažení tak podstatně zvyšuje nejen naši bezpečnost, ale vypadá i velmi pěkně. Důležitým parametrem u přileb bývá ventilace. Tu má Youn-I Ace zajištěnou pěti vstupními otvory pro proudící vzduch. Ven potom proudící vzduch vychází 12 otvory. Prostřední tři přední otvory jsou vykryty decentní mřížkou proti zabránění vletu hmyzu do přilby. Ta bývá v letních měsících skoro nezbytná. Pro kvalitní odvětrání vnitřku přilby jsou mezi otvory vytvořeny průtokové kanálky, kterými vzduch uvnitř proudí.

Důležitým parametrem je samozřejmě i systém upínání. Ten musí být jednoduchý a pohodlný. Tuto záležitost má ale ABUS již dlouhodobě vychytanou k dokonalosti. Vnitřní stahovací pásek, na kterém jsou umístěny výstelky, obepíná celou hlavu. Jeho rozměr nastavujeme otáčecím kolečkem pod zadní hranou přilby. ABUS tento svůj systém nazývá Zoom Evo Adult. Můžeme tak i za jízdy jednoduše a dvěma prsty nastavit pásek podle svých potřeb. Důležité je, že kolečko mechanizmu je vyrobeno ze snadno deformovatelného materiálu, a především je po obvodu potaženo velmi příjemným měkčím, neklouzavým materiálem. I na něm je patrné, že ABUS přemýšlí o detailech opravdu ve velké míře. Upínací popruhy, které vedou při upnutí přilby kolem uší, lze samozřejmě nastavovat podle naší libosti. Spona pro sepnutí pásku je podložena lehkou výstelkou. Zde se ještě musíme zmínit, že všechny výstelky v přilbě jsou drženy suchým zipem. Lze je tedy snadno vyndat a vyprat. Nakonec jsme si nechali vychytávku v podobě trojúhelníkového zadního diodového světla. To se spustí jeho stlačením. Můžeme si zvolit mód stálého červeného světla, nebo ho uvedeme do stavu blikání. Světlo je doplněno ještě reflexními prvky na zadní straně přilby.

Velmi zajímavé na této přilbě bylo, že když jsme ji nechali vyzkoušet pěti figurantkám, tak seděla všem. To se u přileb tak často nestává. Každá si pouze musela nastavit rozměr vnitřního pásku a seřídit boční upínací nylonové řemínky podle svého. Všechny také konstatovaly, že štítek by si na přilbě rozhodně nechaly nasazený. Přilba jim při jízdě na kole seděla velmi pevně a přitom byla příjemná. Jediné, co jsme v současném dubnovém počasí nemohli vyzkoušet, bylo odvětrání. Ale s tím rozhodně nebude problém. Systém otvorů spojených kanálky je skvělý.

Přilba ABUS Youn-I Ace se vyrábí v osmi (!) barevných kombinacích a ve velikostech 52-57 (naše testovaná přilba) a 56-61. Hmotnost přilby je 270 gramů.

Přilba je určena mužům, ženám i juniorům a lze ji pořídit za cenu těsně pod dva tisíce korun.

 

(kany)

datum: 29.05.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign