LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Ponožky od Royal Bay

Kompresní návleky, podkolenky, ale třeba i kompresní ponožky, to je domácí značka Royal Bay, od níž jsme naposled testovali podkolenky s odstupňovanou mírou komprese, poslední dobou nám dělají společnost sportovní ponožky.

Ponožky sice nejsou primárně kompresní záležitostí, ale jejich usazení na chodidle, částečná komprese přes nárt, měkčené došlapovací plochy nebo silnější horní lem, to všechno může rozhodovat o kvalitě chůze či jízdy na kole, kdy vás v botách či tretrách nic neobtěžuje, netlačí, nehrne se. Ponožky jsme testovali ve verzi low-cut, tedy nízkém provedení, kdo dává raději přednost klasice, sáhne po high-cut se standardním lemem nad kotníky, obojí stojí shodných 390 korun. Základním materiálem bezešvého provedení ponožek je polyamid doplněný deseti procenty lycry. Výraznější stažení chodila je cítit přes nárt, kde jsou i vyznačené kompresní panely. Perfektní usazení kolem klenby nebo na patě jen lehce stahuje, naopak špička ponožky sedí přesně, ale bez stažení, což jsme ocenili hlavně v jarních teplotách v tretrách, kde to nemělo negativní vliv na prochladnutí prstů. Lem pod kotníkem je příjemný a ani delší nošení ponožek nepřineslo nějaké otlaky. V tomto místě se pak přikláníme spíše k high-cut střihu, který bude pro cyklistiku přece jen trochu vstřícnější, co se týká ochrany kotníků jak proti porostu kolem stezek, tak třeba při pádu. Low-cut byl ale celkově perfektní, takže je to spíše o vkusu a musíme prozradit, že antimikrobiální úprava Sanitized fungovala na sto procent a ponožky docela dlouho odolávají nepříjemnému zápachu i po několikerém vyprání. Odvod potu je pak rovněž precizní, takže pokud hledáte opravdu propracované a perfektně střižené sportovní ponožky s lehkou mírou komprese přes nárt, je tohle dobrá volba.

(už)

 

datum: 29.11.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign