LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Pells od paty k hlavě

Co se týče nabídky cyklistického textilu, pokrývá domácí značka Pells cyklistu téměř kompletně. Tedy až do současnosti bylo možné použít slůvko téměř, protože, i když jsou v nabídce ponožky, všechny typy kalhot, kraťasů, návleků, dresů a bund, na hlavu to v minulosti platilo pouze pro čepice.

Nyní ale přichází přilba Pells Darron, takže obléknout cyklistu, tedy vyjma treter, lze do pellsu kompletně.

Darron patří svojí cenou 990 korun mezi levnější přilby, ovšem její zpracování a design ji mohou směle řadit výš. In-mold spojení skořepiny a jádra, pětadvacítka ventilačních otvorů a stahování centrálním kolečkem na temeni. Tolik stručná charakteristika, ovšem bližší pohled ukáže prostorově hezky řešenou přilbu širšího tvaru, takže na hlavě netrčí a není v honbě za hmotností (266 g) zbytečně osekaná na bocích.

Dostatek materiálu je předpokladem vysokého stupně ochrany i při pádu na bok. Hloubka testované velikosti 54-60 cm, mimochodem jediné nabízené UNI velikosti, je příjemná a i bez výraznějšího stažení mechanismu na zátylku sedí přilba na hlavě jistě a nikde neobtěžuje. Naopak daný rozměr pasuje pohodlně i jezdcům se širší hlavou a přitom je vpředu a vzadu ještě dostatek prostoru, který vyřeší stahovací čelenka. Ta pokrývá polovinu vnitřního obvodu a díky polstrování a dalším výstelkám je vnitřní prostor velice pohodlný. Ne tak manipulace se stahovacím kolečkem, jehož menší rozměry přece jen nenabídnou tak pohodlné ovládání. Popruhy s jednoduchým nastavením i polstrování pod bradou patří k pohodlnému standardu, takže zde žádnou výtku nemáme.

Ventilační otvory pokrývají celý povrch přilby, takže ani na spáncích jezdec netrpí nedostatkem přívodu chladnějšího vzduchu, ale menší rozměry průduchů přece jen nenabídnou tak dokonalou termoregulaci jako některé hodně děravé modely. Ovšem vzhledem k ceně a spíše silničnímu provedení, byť si tenhle model dokážeme dobře představit i pro rychlé XC či maraton, je ventilace naprosto dostačující. Navíc chválíme použití skořepiny i na zadní středové partii, kde by klidně nemusela být, škoda jen, že v tomto místě není reflexe, plocha si o to vyloženě říká. První přilbařská vlaštovka s vlastním logem Pells se tedy v poměru cena/výkon ukázala ve výborném světle a až na zmiňované drobnosti je to opravdu dobře zpracovaný kousek.

(už)

 

datum: 10.05.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign