deluxe-cycling
katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Opravdu neobvyklá zátka

Trápí vás neustále vypadávající špunty z řídítek a také nutnost pořídit si na kolo alespoň zadní blikačku pro větší bezpečnost při podvečerních návratech z vyjížďky? Tak spojte dva problémy v jediné řešení, které nabízí značka RavX. Ta totiž vyrábí speciální zátky řídítek, které jsou vybaveny dvojicí červených diod a v podstatě tak nahrazují blikačku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Základem zátek je plastové tělo, které v sobě skrývá vnitřnosti blikačky napájené dvěma minibateriemi CR2032. V plastovém těle jsou dva otvory, ve kterých jsou zasazeny diody, takže nic nevyčnívá ven. Tedy kromě gumového spínače na čelní straně. Montáž na řídítka vyžaduje posunutí gripů zhruba o 5 mm směrem k představci, aby bylo možno zátku dotáhnout k řídítkům trojicí červíků na imbus č.2.

Vzhledem k tomu, že červíky nemají mezi sebou a plochou řídítek vnitřní vložku, nedoporučujeme zátky montovat na karbonová řídítka. Ne snad, že by na konci řídítek hrozilo prasknutí, ale červík by mohl narušit strukturu karbonu. Při montáži pouze opatrně, aby se nepoškodila destička nesoucí baterie, a ještě je nutné odstranit zpod baterií izolační papírek, který brání před samovolným zapnutím a vybíjením baterií.

Při montáži je důležité vyzkoušet správný úhel natočení na řídítkách, protože zapuštění diod do plastového těla jim neumožňuje svítit naplno kolem, ale jsou vidět jen pod určitým úhlem. Takže si zkuste představit výšku řidiče v autě za vámi a podle toho zátky natočte a vezměte také v úvahu, pod jakým úhlem držíte řídítka, abyste zátky nezakryli rukou. Dobře natočené diody jsou pak po tmě vidět zřetelně ze vzdálenosti až 50 metrů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K povolování zátek nedošlo, ale je dobré dát pozor, pokud kolo pokládáte nebo opíráte řídítky o zeď, může dojít k zapnutí spínače, který je dostatečně citlivý a jde dobře ovládat i v dlouhoprstých rukavicích. Přepínat lze celkem mezi čtyřmi módy svícení a blikání, takže si každý vybere.

Hmotnost zátek RavX je 44 gramů, což je zanedbatelné, cena 470 korun je sice vyšší než za běžnou blikačku, ale je třeba si uvědomit, že jde o dva výrobky najednou, tedy šroubovací zátky řídítek a vlastně dvě blikačky. Pokud tedy nechcete přidělávat a sundávat běžnou blikačku, jsou svítící zátky celkem rozumnou volbou.

(už)

Plus: hmotnost, originalita, přepínání

Mínus: cena

Kontakt na prodejce značky RavX naleznete v naší rubrice Vyhledej zboží

 

 

datum: 15.10.07 - kategorie: Technika

Komentář:

 1. [1] mikes kokes

  jak to sviti?

  16.10.07, 12:28:30
 2. [2] kany

  Jak to svítí? Viz text: "Zřetelně na 50 metrů"

  16.10.07, 19:01:10
 3. [3] Hrošík Davídek

  tak to je pecka, pastová kravina na řidla =D

  17.10.07, 20:01:38
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign