LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Opravdové drtiče mrazu

Pokud se vyžíváte v zimním bikingu, ovšem neustále trpíte na promrzlé, prokřehlé prsty na rukách, máme pro vás řešení – jsou jím tříprsté rukavice Force Hot Rak Pro, které se nebojíme označit za vyložené drtiče mrazu. Důkladné zateplení dutým vláknem, použití kvalitní protivětrnné membrány a především samotná tříprstá koncepce, kdy máme pospolu vždy ukazovák s prostředníkem a prsteník s malíčkem, jsou i ve větších mrazech doslova nezdolnou kombinací. Takovou, kterou jistě uvítají třeba i mnohé dámy-cyklistky, často trpící na promrzlé prsty ještě více než jejich mužské protějšky. Velikostní rozpětí S až XXL má značný záběr a vyložení promrzlíci mohou pod tyto rukavice obléci ještě klasické pletené – ale to už se zateplením dostáváme někam do oblasti Aljašky a extrémního bikingu ve stylu Jana Kopky. Tak jako tak jsou rukavice Hot Rak Pro připraveny pro cyklistický extrém a mnohahodinové vyjížďky v teplotách výrazně pod bodem mrazu. Jedná se samozřejmě o nejteplejší rukavice v kolekci Force a vedle kola najdou uplatnění i při dalších outdoorových aktivitách. Jde o ještě výrazněji zateplenou variantu modelu Hot Rak s kódovým označením 90422.

 

Už při prvním natažení na ruku poskytnou rukavice pocity doslova jako v bavlnce, na čemž se podílí záměrně o něco volnější svrchní vrstva a velmi jemný materiál z vnitřní strany. V případě rukavic je to totiž podobné jako se zimními tretrami, ani sebekvalitnější zateplení by nepomohlo, kdybychom měli rukavice (či tretry) příliš těsné. Právě to je důvod, proč podobné rukavice nesází na výraznější obepnutí ruky a v reálu  připomínají obří račí klepeta. Trojice hodně polstrovaných prstů je i v praxi kupodivu bezproblémová z hlediska ovládání brzdových a řadicích páček, byť je zprvu logicky potřeba chvilka navykání. Rukavice jsou samozřejmě koncipovány primárně pro bike, na silničním kole by bylo ovládání pák při řazení již o něco složitější, byť ne nemožné. Každopádně provedení dlaně a bříšek prstů se snaží jízdu maximálně zpříjemnit, a to jak dostatečnou vrstvou polstrování, tak i protiskluzovými prvky – v tomto případě perfektně fungujícím silikonovým potiskem zespodu dlaně, palce i ukazováku s prostředníkem.

 

 

Ochrana před chladem je vyřešena precizně. Hodně dělá již tříprstá koncepce, vždy dva a dva prsty v samostatných komorách, to zkrátka funguje. Zateplení celé svrchní části je dimenzované do extrémní zimy – každý člověk sice funguje jinak a je rozdílně zimomřivý, nám však bylo v rukavicích příjemně i v minus deseti stupních, když jsme byli v půlce ledna provětrat snowbiky v Krušných horách během více jak tříhodinové projížďky. Svrchní membrána Windster pracuje přesně tak, jak má, ochrana před větrem je dokonalá a podobně funguje i vodoodpudivost materiálu. Membrána, zajišťující rovněž dostatečnou prodyšnost a předcházející zbytečnému zapaření, je samozřejmě přítomná také svrchu palce, byť zde ji ještě překrývá velkoplošné froté, skvěle se hodící třeba pro utírání nosu, což ve velké zimě jezdec ocení. Manžeta okolo zápěstí je klasická, pletená a hodně pružná, její délka pak zaručí výborné překrytí s rukávem bundy. U podobných drtičů mrazu je jednoduchost konstrukce vždy spíše výhodou a pružnou pletenou manžetu považujeme za rozumnější řešení nežli různé systémy stahování se suchými zipy. A nemůže chybět ani bezpečnostní prvek v podobě reflexní paspule.

Rukavice Force Hot rak Pro jsou v reálu skutečně tak teplé, jak vypadají, takže hledáte-li ochranu rukou do velké zimy, budou ideální. Navíc i cenovka 699 korun je podle našeho názoru hodně příznivá.

 

Produkty Force dodává www.kckcyklosport.cz

 

(kad)

 

 

datum: 24.10.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign