deluxe-cycling
katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Nejstylovější Cambium?

Sedla anglické značky Brooks mají své skalní příznivce, a zatímco jedni z nich nedají dopustit na extra pohodlnou koženou klasiku, druzí naopak vyzdvihují modely Cambium s kaučukovým základem, které nevyžadují údržbu a nabídnou odolnost vůči všem rozmarům počasí. Pro někoho je nejstylovějším modelem řady Cambium varianta s karbonovými ližinami, pro jiného zase bílá či medová verze, my za vrchol považujeme typ C17 Special Copper, jenž dle nás nejlépe spojuje tuto řadu s designem tradičních kožených sedel Brooks. Samozřejmě za odpovídající cenu 4090 korun, která je po karbonových variantách tou nejvyšší.

 

 

Ocelové ližiny jsou u tohoto sedla vsazeny do předního i zadního nosníku v měděném eloxu a ten pak nechybí ani nýtům na horní straně sedla. Kaučukový základ dává sedlu délku 283 mm a šířku 162 mm a potah je samozřejmě z organické bavlny. Maximální jednoduchost, klasický tvar, žádný středový otvor a sázka spíše na odolnost než maximum pohodlí. K tomu všemu pak hmotnost 432 gramů, což není zrovna gramařská hodnota, jenže na tohle se u Brooksu nehraje, tady jde o styl, odolnost, komfort a taky o duši, tohle je totiž srdeční záležitost. A k srdci vám sedlo opravdu přiroste i po tom, co jej namontujete a strávíte na něm nějaký čas, nejlépe na pohodlném gravel kole s lehce vzpřímenějším posedem. Ten totiž dá mnohem lépe než na silnici či biku vyniknout pružicím schopnostem kaučukového skeletu sedla, jenž umí díky vertikální poddajnosti docela slušně pohlcovat rázy od terénu. Modely se středovým otvorem jsou sice ještě o něco komfortnější, ale i tady je míra pohodlí nastavena na slušnou úroveň. Klasický střih sedla s oblým středem rozkládá tlak na celou sedací plochu, tedy i citlivé partie uprostřed, ale komu takový tvar vyhovuje, bude jistě spokojený. Delší pobyt v sedle byl během testování naprosto přirozený bez nějakých nežádoucích otlaků či nutnosti měnit pozici. Když k tomu všemu přidáme absenci nějaké péče o sedlo, jako je tomu v případě „mazání“ kožených modelů, jde o solidního adepta pro turistiku, gravel nebo stylové městské poježdění, kde vyšší hmotnost zcela jistě nebude na překážku. Tohle Cambium prostě bude na kole jasnou ozdobou.

 

(už)

datum: 30.10.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign