LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Nejen stylovka od SuperB

Už na první pohled je nýtovač SuperB TB-CC65 díky dřevěné rukojeti stylovým kouskem, po právu je tak nejdražším nabízeným modelem značky. Jenže design je jedna věc a funkce ta druhá, podstatnější, takže pojďme nýtovat.

 

 

Asi největší odlišnost proti běžným nýtovačům je v jisticích zubech na hlavici. Čtveřice zubů se vysouvá zatlačením čepu z vnějšku hlavice a slouží k zajištění řetězu ve hlavici. Funkční řešení, které hezky drží oba konce řetězu na svém místě, nebylo tak nutné nějak si pomáhat. Stačí zatlačit na čep, nasadit řetěz na zuby a pustit čep. Řetěz se pak opře o vložku s malým otvorem pro minimální deformaci bočního plátku a vratidlo už si poradí s nýtem. Plastové vratidlo se drží příjemně a má vyměnitelný šroubovací trn, takže praktická záležitost pro častější používání. Jak roznýtování, tak snýtování řetězu proběhlo naprosto jednoduše a nýtovač zvládá všechny modely řetězů, byť dnes už je spojování řetězů u užších modelů bez nýtu s naváděcí špičkou takřka nemyslitelné a ke slovu se všude dostávají spojky. Nicméně díky malému otvoru v opěrné vložce lze při troše šikovnosti snýtovat klasikou i dvanáctku. Jedinou připomínku máme ale k nejstylovější součásti nýtovače, což je ne zrovna ergonomicky dokonalá dřevěná rukojeť. Kruhový průřez 80 mm dlouhé rukojeti při silnějším úchopu narušují ostřejší hrany otvorů pro jisticí šrouby, to je ale asi jediná výtka, kterou k tomuto stylovému kousku za sedm stovek máme. Práce s ním je jinak přesná a celkový design rozhodně zaujme na první pohled.

 

 

(už)

Plusy: jištění řetězu, malý otvor opěrky článku, pohodlné vratidlo

Minusy: hrany otvorů v rukojeti

datum: 25.05.21 - kategorie: Nářadí
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign