LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Multinářadí BBB Primefold XL

V kolekci multiklíčů značky BBB najdeme několik typových řad, od klasických přes ty miniaturní až třeba tu v designu zapalovače. PrimeFold je řada nabízející tradiční pojetí multiklíče, ovšem v několika variantách podle počtu nástrojů, takže jsme logicky sáhli po verzi XL s katalogovým označením BTL- 48XL, která jich má nejvíc.

Tenké profilované hliníkové bočnice s odlehčovacími otvory jsou v jasně modrém eloxu a ukrývají celkem patnáct, respektive osmnáct nástrojů. Na osách s imbusovou hlavou jsou imbusy 2, 2.5, 3, 4, 5, 6 mm a na šestce oříškem řešená osmička na šrouby klik. Torxy jsou hned dva, tedy T25 a T30, nechybí plochý a křížový šroubovák nebo centrklíč, jenž nabídne hned čtyři rozměry pro čtyřhranné niply a jeden pro Mavic. Nýtovač s výklopnou rukojetí pak dovoluje použít rukojeť díky jejímu zahnutí i jako montpáku a mezi dvěma ochrannými plechy je pojistkou proti samovolnému vyklopení jištěna ještě čepel nože s částečně hladkým a částečně zubatým ostřím. Výčet funkcí by tak ve výsledku byl o jednu vyšší, než je uvedená osmnáctka. Líbivý design, rozměry 21 x 45 x 87 mm a hmotnost 214 gramů při ceně 648 korun, to nezní špatně.

 

 

Bočnice mají oblé hrany, takže klíč v dlani netlačí a díky délce nástrojů se s ním velice dobře pracuje. Nástroje jsou pochromované, nikoliv nerezové, takže časem se to může v brašničce pod sedlem vlivem otěru a vlhka negativně projevit. S imbusy, torxy i cetrklíčem se nám pracovalo naprosto jednoduše, i když tloušťka plechu centrklíče přece jen není optimální pro dotahování příliš utažených či zakousnutých hliníkových niplů, které může díky menší kontaktní ploše poškodit. Nýtovač se ovládá jednoduše a díky výklopné rukojeti jej pohodlně udrží i slabší jedinec. Montpáka je sice taková nouzovka, v případě drahých ráfků bude jezdec asi skřípat zuby při pohledu na kontakt ocelové montpáky s eloxovaným hliníkem či s karbonem, ale je tady, a to se počítá. To samé platí pro nůž, jenž je opravdu pečlivě chráněn, aby při práci s klíčem neohrozil. Možná je zbytečný, ale zkusili jste někdy v lese odstranit silnou sdrhovací plastovou pásku, abyste kvůli výměně lanka mohli uvolnit bovden? Tak přesně na tohle bude ostrá čepel ideální.

 

 

Celkové provedení klíče je z praktického pohledu bez větších připomínek, spíš jej kvůli snadné manipulaci a příjemnému úchopu naopak chválíme. Povrchová úprava je pak klasikou, takže záleží na péči majitele, jak dlouho vydrží nástroje bez nějaké poskvrny.

(už)

 

datum: 14.12.20 - kategorie: Nářadí
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign