LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Mini-multi

Je to občas při výběru multiklíče dilema, zda dát přednost většímu počtu funkcí i rozměrům pro snazší manipulaci, nebo zvolit miniaturní a co nejskladnější provedení. V případě testovaného multiklíče SuperB TB-FD70 jde o miniaturní velikost, ovšem disponující hned patnácti nástroji.

Hliníkové bočnice ukrývají na ocelových čepech všechny základní i některé nadstavbové nástroje a celkové rozměry 65 x 30 x 10 mm řadí spolu s hmotností 82 gramů klíč k těm nejmenším. Není to ale na úkor funkčnosti, jak jsme měli možnost si vyzkoušet. Mezi nápadně potištěnými bočnicemi jsou na čepech ty hlavní nástroje, tedy inbusy 5, 6 a 8 mm, kde největší funguje i jako hlavice pro nástrčný bit plochého a křížového šroubováku. Nechybí torxy T25 a T30 nebo větší křížový šroubovák. Poslední výklopný díl je plastový a jde o nosník samostatných nástrojů, které jsou do něj zasunuté, nebo našroubované, jako hlavice na bombičky CO2. Jde o trojici samostatných inbusů, kde je na jednom konci inbus 2.5, 3 a 4 mm, kdežto na opačném 2mm inbus, torx T10 a plochý šroubovák.

 

Manipulace s nástroji odpovídá celkovým rozměrům, takže výklopné klíče mají dostateč

nou oporu v bočnicích bez ostrých hran a klíč se dobře držel. Těsné dosedací plochy jednotlivých nástrojů nevykazovaly tendenci ke vzniku vůlí a vymačkání, tady jednoznačně chválíme celkovou odolnost. Osmička inbus na kliky sice díky rozměrům nemůže nabídnout takovou sílu záběru, ale třeba šrouby čepů zadní stavby dotáhne spolehlivě. Samostatné inbusy jsou na tom se silou záběru o něco hůře, ale zase je s nimi jednodušší manipulace a méně omezený přístup do těsnějších prostor. Adaptér na bombičku je pak jednoduchým řešením s integrovanou jehlou, kdy po naražení bombičky nelze než celý obsah naráz nahustit do pláště, možnost uzavření průtoku zde není. Tady bylo nejlepší našroubovat hlavici na ventilek a pak našroubovat a dotáhnout bombičku, aby nedošlo k jejímu propíchnutí a odjištění dřív, než bude na ventilku. Další prvek v podobě uzávěry ventilu by prostě zvětšil objem multiklíče, takže dostala přednost jednoduchost, nicméně plně funkční. Pokud pro vás multiklíč představuje nástroj nejnutnější záchrany a upřednostňujete miniaturní rozměry, tak v tomto provedení za 439 korun jej dostanete nejen s vysokým počtem funkcí, ale hlavně prakticky řešený a jednoduše ovladatelný.

 

(už)

 

datum: 04.11.21 - kategorie: Nářadí
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign