LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Letem Českým Rájem

Jeden z největších domácích bike-maratonských seriálů, Author Maraton Tour, odstartoval svým třináctým ročníkem. A to v podobě závodu Author 50 Český Ráj, který se konal osmnáctého dubna v tradičním místě, tedy v kempu Branžež – Nová Ves, v malebné lokalitě v bezprostřední blízkosti Českého Ráje. Start i cíl závodu ve stínu borového lesa u Komárovského rybníka sice letos nepřinesl teploty vybízející k vykoupání, nicméně dokonale suchý terén a trať vedená atraktivními lokalitami přilákaly více jak patnáct set startujících všech výkonnostních i věkových kategorií.

Hlavní trať o délce padesáti kilometrů a s převýšením pouhých 655 metrů je zde již pravidelně volena tak, aby ji zvládli i méně zkušení bikeři. Běžným jevem startovního pole jsou zde proto mnozí jezdci na krosových kolech, která jsou pro zdejší převládající asfalt jako stvořená. Na druhou stranu, terén je sice hodně jednoduchý a technické pasáže se prakticky nevyskytují, ale to nic nemění na spravedlivosti bojů mezi těmi zkušenějšími a trénovanými. Průměrná rychlost okolo třiceti kilometrů za hodinu totiž není ničím výjimečným a i na našem redakčním computeru se v cíli ukázala hodnota překračující  průměrku s trojkou na začátku. Zkrátka od startu do cíle bylo tempo na tomto závodě hodně nadstandardní a těží z něho tradičně především ti, kteří mají již na počátku sezóny hodně natrénováno, případně silničáři. S kompletním odpružením se proto na tento závod budete tahat trochu zbytečně, stejně jako s hrubším obutím. Naopak, pokud holdujete superlehkým hardtailům, klidně i s pevnou přední vidlicí, nebudete mít prakticky žádný hendikep.

A jaký že byl letošní ročník? I přes ne úplně příznivou předpověď počasí naštěstí bez deště, takže pádů bylo jen úplné minimum. Teploty šplhající sotva k deseti stupňům nakonec nijak nevadily, snad pouze po dojetí bylo nutné hned sáhnout po dalších vrstvách. Chválíme již tradiční velmi dobrou organizaci, hodně se nám líbila třeba i několik set metrů dlouhá zóna pro odhození odpadků na trati, takže obaly od gelů a tyčinek zbytečně nelemovaly cesty. Trať vedoucí okolo hradu Kost, v bezprostřední blízkosti zřícenin Trosky či Valečov, okolo zámku Hrubá Skála a kolem skalního masivu Drábské Světničky je již klasikou, lákající navštívit všechna tato místa po skončení závodu znovu, tentokrát však s dostatkem času a beze spěchu. Prostě vyměnit tretry za pohorky - když už jednou jste v Českém Ráji, rozhodně je škoda jet hned po závodě domů.

A pokud jsme vás trochu navnadili, seriál Author Maraton Tour pokračuje vyhlášeným podnikem Šela Marathon a následně se závodění chtiví bikeři sejdou na hradu Bezděz, a to sedmnáctého května. A nezapomeňte si plavky, voda v Máchově jezeře bývá v měsíci lásky vhodná ke koupání!

Více informací o celé sérii Author Maraton Tour najdete ZDE

(kad)

datum: 28.04.15 - kategorie: Sport
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign