LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Legendární gripy

Gripy Brooks Slender Leather grips

Komu se někdy dostal do ruky jakýkoliv výrobek legendární anglické značky Brooks, určitě se s ním jen nerad loučil. Tato značka s dlouhou historií totiž i v dnešním světě, kde vzýváme dokonalé karbonové modly a honíme se za každým gramem ušetřeným díky kosmickým technologiím, dokáže díky dokonalému řemeslnému zpracování nabídnout produkt, který má prostě ducha.

Ovšem i Brooks reaguje na moderní trendy, a zatímco jejich gripy z kožených kroužků stažených dráty byly sice originální, ale trochu těžké, modernější varianta Brooks Slender Leather grips už si hmotností příliš nezadá se sportovně zaměřenými kousky. Jenže o sportu tyto gripy nejsou, jsou hlavně o stylovosti, eleganci a hlavně dokonalém zpracování. Právem si zasluhují přívlastek luxusní, neboť jejich perfektní zpracování se podepsalo i na ceně, která je poctivých 1690 korun.

Inspirace sportovními současníky je vidět na základním tubusu, který je ovšem hliníkový a na obou koncích má proříznuté drážky a nízké osazení na vnějším obvodu, do kterého zapadne dvojice hliníkových stahovacích objímek. Ty jsou precizně zpracované a vnější má uvnitř vsazený plíšek s vypáleným logem značky. Ovšem pozor, přestože by se to dalo vyrobit jednoduše z jednoho kusu, je zde namísto zátky řídítek právě plíšek, který je proti vypadnutí jištěný seger pojistkou. A aby toho nebylo málo, je na obvodu ještě vypálený údaj o maximálním dotahovacím momentu torx šroubku. Pokud zrovna nevlastníte sadu torxových bitů, nevadí, protože odpovídající velikost je součástí balení a stačí jen nasunout do ráčny a gripy utáhnout k řídítkům.

Úchopová část je pro Brooks tradičně potažena kůží s vypáleným logem, ovšem pozor, na nějaký měkký pohodlný úchop se zde nehraje. Pokud se vám ale kůže časem poškodí, lze namotat novou. Jestliže vozíte řazení v otočné rukojeti, můžete zvolit gripy v délkách 100 a 130 mm, případně sáhnout po stejně dlouhém 130mm provedení. Kromě medové barvy na obrázku je ještě černá a hnědá varianta nebo objednávkové žluté, červené, modré, růžové, tyrkysové, zelené či Aged provedení. Nám ale nejvíce lahodí černá nebo medová varianta, které se ke kůži prostě hodí.

(už)

datum: 27.03.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign