LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Kraťasy do sra..k

Vulgarismy by se na našich stránkách objevovat neměly, takže je to trochu rébus, ale takhle to prostě s kraťasami Haven Rain Brain je, protože jsou doslova předurčeny pro jízdu v terénu, nejlépe po dešti a v pořádném blátě.

A proč jsou vlastně takhle orientované a co za to může, že v nich jezdec nejspíš nevyrazí za slunečného počasí? Je to zadním dílem z voděodolného materiálu, který nepropustí bláto a vodu k jezdcovým sedacím partiím, a přitom přední část je z materiálu podporujícího naopak ventilaci. Prostě kraťasy do bahna, ale neplést s nepromoky kompletně do deště, protože tady jde o kombinaci nepromokavého zadního a naopak promokavého předního dílu.

Střih kraťasů sází na vyšší lem v pase a řadu poutek či stahování na bocích zajištěné suchým zipem. Vpředu je dvojice patentů a klasický zip a nebyl by to Haven, abychom zde nenašli alespoň dvě přední boční kapsy na zip. Zatímco přední část z lehce elastického materiálu působí tenčím a příjemným dojmem, mezi stehny, v rozkroku a na celé zadní partii je to hrubší a méně poddajná tkanina, která je zde za jediným účelem, odolávat blátu a vodě. Jelikož je tenhle materiál s vodním sloupcem 15 000 mm jen částečně pružný, je vzadu rozdělený a pod horním pruhem se ukrývá elastická tkanina, která zlepšuje usazení v pase, aby střih vzadu netáhnul a kraťasy nesjížděly. Tuto partii výrobce šikovně využil k umístění reflexní paspule po celé šířce, což rozhodně chválíme.

Testované ikselko odpovídá velikostnímu značení, takže v pase sedí kraťasy přesně, a totéž platí pro nohavice, které jsou dostatečně volné. Jejich délka těsně nad kolena se ale při šlapání výrazně zkrátí, protože trochu vyjíždějí nahoru. Sice na stehnech netáhnou a nedřou, ale s délkou nohavic za jízdy to tenhle model nijak nepřehání. V pase vše sedí i v předklonu a navíc lze kraťasy ještě zajistit k vnitřním trenýrkám, které ale nejsou jejich součástí, a musí se koupit samostatně. Co se týče ventilace a odolnosti vůči vodě, pak oba materiály plní svoji funkci příkladně, takže spodní část chrání proti blátu perfektně, a to díky přetažení materiálu až dopředu do rozkroku na celé ploše sedla. Shora ventilace funguje, ale pokud chcete jezdit přímo v dešti, po pár vyjížďkách a vypráních přední strana vodu prostě pustí. Za sucha a tepla bychom v tomhle kousku asi nejeli, přece jen je zadní strana vůči ventilaci imunní, takže se materiál v těchto místech docela potí. Prostě to jsou kraťasy do bláta a tomuhle určení plně vyhovují. Rovněž černá barva je zde praktická a na nějaké módní svítivé trendy není třeba brát ohled, i když černá je zde doplněna šedým nebo svítivě zeleným lemováním zipů, takže lze trochu ladit. Velikostní rozpětí pak sahá od S až po 3XL , takže za 1790 korun lze ochránit před blátem odspodu téměř jakoukoliv postavu.

(už)

 

datum: 03.10.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign