LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Kladky od SunRace

Kladky, nebo chcete-li rolničky v přehazovačce jsou dost často opomíjenou součástkou, jejíž přítomnost řada yklistů zjistí až v momentě, kdy se rozpadne či zadře ložisko nebo z ojetých zubů spadne dole při šlápnutí dozadu řetěz.

Duralové kladky s průmyslovými ložisky, kompozitová či plastová provedení s ložisky nebo kluznými pouzdry, verze se širokým a úzkým zubem pro dvanáctirychlostní pohony, je toho spousta. Kdo ale neoplývá drahým materiálem a nehodlá investovat do tohoto dílu zbytečně moc, určitě sáhne po dostupnějším řešení. To představují náhradní kladky od značky SunRace, které jsou v provedení s jedenácti, dvanácti nebo čtrnácti zuby. Jde o jednoduché plastové kladky a ty s nejmenším počtem zubů se otáčejí na průmyslových ložiscích. V jejich případě nechybí plastové vymezovací vložky, ovšem jen v jedné tloušťce, takže je nelze tolik přizpůsobit pro různé přehazovačky. Cena za pár se pohybuje okolo dvou set korun.

 

 

Varianta s dvanácti a čtrnácti zuby je rovněž plastová, ovšem otáčí se na kluzném pouzdru, takže nechybí kovová vložka a dvojice bočních krycích plíšků, v obou případech vybavených gumovým těsnicím břitem. To je v cenové kategorii kolem šedesáti korun za jednu kladku příjemný bonus, takže pokud bude odpovídat jejich šíře 7,6 mm a počet zubů kladkám vaší přehazovačky, je vyhráno. Co se týče stranové vůle, která je pro kluzná provedení typická, tady bylo vychýlení v řádu dvou milimetrů na každou stranu. Komu to přijde hodně, tak si může zkusit vzít za horní kladku měničů Sram Eagle vybavenou průmyslovým ložiskem, tam je to stejné, takže to neznamená problém. Varianta s ložisky byla v tomto případě zcela bez stranové vůle. Instalovat 14zubové kladky do měničů Sram Eagle pro dvanáctkový pohon ale nedoporučujeme, nemají totiž široký a úzký zub, takže by z nich řetěz mohl při šlápnutí dozadu spadnout. Vychýlení řetězové linky při krajních převodech je totiž u těchto systémů pohonu extrémní a vyžaduje odpovídající součástky. Jinak ale můžou kladky od SunRace zachránit za pár korun většinu přehazovaček. V nabídce jsou totiž i verze s průmyslovými ložisky pro přehazovačky Sram standardních systémů.

(už)

datum: 14.01.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign