LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Jakou značku elektrokol zvolit? (PR)

S přicházejícím jarem mnoho z nás již přemýšlí, že si pořídí elektrokolo. Pro ty z nás, pro které to bude první elektrokolo, je otázka, jakou zvolit značku elektrokola důležitá. Ne každý totiž již má zkušenosti a přehled jaké výhody a nabídku jednotlivé značky elektrokol na trhu nabízejí. A není to výběr jednoduchý. Renomovaných značek, které vyrábějí kvalitní elektrokola, je na českém trhu mnoho. Jednotliví výrobci elektrokol navíc intenzivně pracují na vlastním vývoji celých elektrokol a jejich komponent, takže i zde můžeme nalézt mnoho rozdílů.

 

 

Elektrokola střední třídy 30.000 – 60.000 Kč

Kategorie střední třídy je v Čechách nejvyhledávanější. Nabídka je zde široká, z většiny zastoupená právě českými výrobci elektrokol. Lídrem v této kategorii je bezpochyby česká značka Crussis. Tento středočeský výrobce každým rokem výrazně inovuje svá elektrokola a rozšiřuje svou nabídku.  V nabídce Crussisu pro letošní rok naleznete několik desítek modelů a elektrokola Crussis jsou zajímavá nejen neotřelým designem, ale také kvalitními komponenty a obecně kvalitním zpracováním.

Další neméně známou značkou, která má v nabídce velmi kvalitní elektrokola, je česká značka Apache. Tato značka byla jedním z průkopníků, kteří v Čechách začali vyrábět a prodávat elektrokola. Oproti Crussisu nabízí Apache konzervativnější design. Za poslední roky se jejich elektrokola ustálila v nabídce mnoha českých prodejen elektrokol a těší se zde velmi velké oblibě.  Nabídka značky Apache obsahuje elektrokola všech typů.

Na trhu najdete nespočet dalších značek, v této kategorii pak často s motory značky Bafang. V kolekcích pro rok 2021 již většina modelů má integrované baterie v rámu.

 

 

Elektrokola vyšší třídy 60.000 Kč a více

Pokud máte v úmyslu investovat do pořízení nového elektrokola více peněz, máte z hlediska množství značek výrazně více možností. V této kategorii dominují zahraniční značky, které používají ty nejlepší motory, např. Bosch, Shimano nebo Yamaha. Výrazným hráčem je zde německý výrobce Haibike. Ten je jedničkou nejen v Německu, ale zároveň patří mezi celosvětové lídry co do počtu prodaných elektrokol. Haibike je velmi výrazný v inovacích a určuje trendy na poli vývoje elektrokol. Rámy elektrokol Haibike jsou velmi kvalitně zpracované a vynikají mnoha vychytávkami a nádherným designem.

Haibike samozřejmě není na trhu v cenové kategorii nad 60 000 Kč jediný. Prakticky každá velká značka klasických kol v posledních letech investovala mnoho peněz a úsilí do vývoje a nabídky vlastních elektrokol. Při výběru tedy narazíte na velmi kvalitní elektrokola i dalších značek jako je například Specialized, Cannondale, Trek, Giant a mnoho dalších.

Rozdíly mezi jednotlivými značkami na trhu

Rozdíly mezi jednotlivými kategoriemi kol mezi značkami nejsou často příliš velké. Záleží tak na vás, která značka vás upoutá kombinací výbavy, motoru, ceny a také designu. Výběr výrobce vám urychlí také fakt, že například oproti trhu s klasickými horskými, trekingovými a silničními koly, působí na trhu elektrokol značek zatím o něco méně.

 

(Placená reklama)

datum: 01.04.21 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign