LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Horní rámovka Ibera

Pod pojmem rámová brašna nebo rámovka se v devadesátých letech jasně myslel klasický trojúhelníkový tvar, nejlépe ještě vybavený spodním polstrováním pro jednodušší nošení kola na rameni. Dnes mají rámovku bikepackeři  a rozhodně má do historického trojúhelníku daleko. Jenže ony jsou i horní rámové brašny, protože současným trendem pro umístění jakéhokoliv obsahu je využití snad každého prostoru na kole.

Horní rámová brašna Ibera TB12M Top Tube je díky polstrovaným stěnám a pozici na horní trubce za představcem určena hlavně křehkému obsahu, případně proprietám, které chceme mít po ruce. S délkou 16, výškou 10 a šířkou 5 centimetrů dává objem 0,35 litru a zvládne menší smartphone, případně doklady, nějaké traťovky nebo třeba brýle. Tohle místo na rámu totiž není úplně na ráně, tedy pokud neletíte přes řídítka a nekopnete při letu do brašny. Brašna za 429 korun kombinuje boční panely z hladké syntetiky, vrchní část z hrubší pleteniny a spodní a čelní panel z nesmekavého materiálu pro lepší adhezi k rámu. K rámové trubce jistí spodní díl brašny pásek suchého zipu s plastovým poutkem, rovněž pošitý „nesmekem“ a ke sloupku vidlice naopak pásek na suchý zip bez jakékoli úpravy pro zajištění minimálního tření. Vstup do jednoduchého vnitřního prostoru s nízkou přepážkou kryje zip s reflexní úpravou poutka jezdce a reflexe nechybí ani na bocích v perforaci stěn.

 

Upevnění brašny na rám je snadné a pouze její 10cm výška vpředu vypadá na kolech s krátkým sloupkem vidlice a nízko posazeným představcem trochu nepatřičně. U vyšší pozice představce to působí naprosto přirozeně. V nabídce je ale nižší provedení s pouze 6cm výškou, což může být řešení pro jezdce s nižší pozicí řídítek.

Brašnu jsme testovali naplněnou klasickým telefonem a několika traťovkami, které jsou zde dokonale po ruce a daleko od stříkajícího bláta. Upevnění na rámu bylo poměrně solidní a překvapilo i zajištění v přední části pod představcem. Když jsme naložili nejtěžší část obsahu na dno brašny, neměla výraznější tendenci vychylovat se ze svislé osy. V případě těžšího obsahu to nebude na nějaké velké terénní dovádění, ale spíše na silnici, kde ale opět bude hrát rozhodující roli hlavně výška představce. V obou případech ale brašna svůj hlavní úkol splnila, obsah byl ideálně v dosahu a hlavně daleko od všech nečistot.

(už)

datum: 28.04.21 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign