LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Haven Numeric

Dílenská pumpa je dnes pro většinu cyklistů samozřejmostí, protože nikdo nechce doma foukat devětadvacítku v šířce dva a čtvrt palce mini hustilkou nebo stejným nářadím tlakovat silničku na 120 PSI. Testovaná pumpa od značky Haven je pak ideálním kompromisem schopným nahustit jak bikové obutí, tak dosáhnout vysokého tlaku u silničních plášťů, navíc s jednoduchou kontrolou tlaku díky integrovanému digitálnímu manometru.

 

Plechová základna pumpy s ocelovou pístnicí je dostatečně rozměrná pro přišlápnutí, s pístnicí ji spojuje plastový dílec jištěný šesticí šroubů a hadičkou, propojený s manometrem posunutým na pístnici výš. Z jeho nosníku pak přes kloub vychází šedesát centimetrů dlouhá hadička, s koncovkou vybavenou dvěma otvory pro všechny tři typy ventilků a zajišťovací páčkou. Pohodlná plastová rukojeť s měkčenými dílci pak dobře padne do ruky a díky celkové výšce 69 centimetrů se s hustilkou pohodlně pracuje.

 

 

Aretace na ventilku je jednoduchá, manometr se spíná tlačítkem pod displejem a lze přepínat mezi jednotkami PSI, BAR a KPA, na co je kdo zvyklý. Odpor pístu je při huštění minimální, respektive optimální jak pro bikové pláště s dostatkem objemu vytlačovaného vzduchu, tak pro silniční, kdy nebylo nutné ani pro vysoký tlak působit na rukojeť nějakou extra silou. Ocelové tělo je pak odolné a hustilka nevykazovala ve spoji se základnou nějaké tendence ke kroucení. V případě nutnosti namazat píst stačí povolit dva šrouby na bocích horního uzávěru pístnice a vše rozebrat. Uzávěr nese i malou krabičku s adaptéry a jehlou pro huštění nafukovacích matrací či balónů, takže lze pumou využít doma skoro na všechno. Za 990 korun bude spolehlivým pomocníkem, kde hlavně detailisté ocení dobře přehledný displej manometru, aby měli své obutí naladěné napřesno.

(už)

 

datum: 11.11.21 - kategorie: Nářadí
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign