LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Galerie, RB Bandit 290 (test)

Proč vymýšlet nový název modelu, když lze oprášit ten, jenž zdobil jednočepové fully s přerušenou sedlovou trubkou, populární před koncem milénia. Novodobý Bandit ovšem spoléhá na zcela jiný systém odpružení i průměr kol, ale technologie, inovace a ruční výroba, tedy vše tak charakteristické pro kola s logem RB, mu zůstalo.

Zaklínadlo kruhu

Parametr pevnosti a tuhosti má dle konstruktérů kruhový profil trubky vždy nejlepší a nejinak je tomu i na tomto rámu. Devětadvacítka s hlavním trojúhelníkem sice spoléhá na výrazné prohnutí horní i spodní trubky, ale vše je podřízené čistě funkci. RB nehraje na zbytečné parádičky, ale každý profil má své opodstatnění, vycházející z potřebných pevnostních parametrů, do detailu spočítaných. Zatímco přední trojúhelník je tedy na pohled klasikou, doplněnou konickou hlavou a výztuhou hned za ní, zadní stavba se vyvíjela v mnoha krocích. Díky tomu se tento rám po sérii prototypů dočkal postupně spojení vahadel zadní stavby nebo zesílené stěny levé vertikální vzpěry, která spojuje sedlové vzpěry s řetězovými. Původní horní vahadlo tlumiče mělo plný tvar s frézovaným odlehčením, současné už má ... více v Cykloservisu č.13/2018.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 27.06.18 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign