LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Force Hill, nejen do kopců

Force pro letošek opět rozšiřuje svou kolekci obuvi a jedním z přírůstků je i model nazvaný Hill. Možností použití se nabízí celá řada – od terénních jezdců až po cykloturisty. Hill sází na odolnost, civilní vzhled, robustnost podešve a v neposlední řadě rovněž na maximální komfort zajištěný nadstandardním vnitřním polstrováním či anatomickou stélkou. Za 1799 korun lákavá nabídka.

 

Obuv pro hobby pojetí MTB či pro cykloturistiku by v ideálním případě měla umožnit bezproblémovou chůzi, ovšem při současném zachování dostatečné tuhosti podrážky pro optimální záběr do pedálů. Právě v tomto ohledu testovaný model vynikal již od prvních kilometrů a i silovější, případně těžší jezdci budou s přenosem energie z chodidla na pedál maximálně spokojeni. Z toho vyplývá, že i přes decentní vzhled se standardním šněrováním byla zachována celková sportovnost konstrukce. Pokud jsme ale nuceni jít po svých, působí bota stále velmi přátelsky a podešev je dostatečně poddajná, navíc s ideální šířkou nášlapné plochy a tudíž i luxusní stabilitou. Musíme-li zrovna přelézat popadané kmeny, jichž je letos po zimní kalamitě všude obrovské množství, budeme za pohodlnou chůzi v této obuvi velmi vděčni. Také záběr a přilnavost podrážky jsou díky členitému pryžovému vzorku výborné – ať už zrovna šplháme s kolem na rameni po kluzkých kamenech či schodech, nebo jen hledáme Tatranku mezi regály v samoobsluze. Zatímco v závodních bikových tretrách je taková chůze vždy trochu za trest, ve Force Hill si budeme připadat jako v běžné trekové obuvi. Toto přirovnání je asi nejvýstižnější, skutečně je model Hill blízko kvalitním trekovým botám, u nichž došlo k výraznějšímu vyztužení podešve.

 

Sestava podešve a pryžového vzorku podrážky i svou výškou odpovídá spíše kvalitní outdoorové obuvi nežli tretře. Nicméně montážní body pro kufr nášlapného pedálu zde samozřejmě nechybí, byť jsou u nových bot překryty plastovým dílcem s dvojicí šroubků. Po jeho snadném odstranění již můžeme namontovat kufry standardu SPD, kolem nichž navíc zbude dostatek prostoru, takže ani rozblácený terén nijak nevadí a bahno z prostoru okolo kufru při našlápnutí do pedálů snadno vytlačíme. Rozložení tlaku v přední polovině chodidla je naprosto příkladné a o pozici kufru ani při silovém záběru do pedálu vůbec nevíme, což u cykloturistických bot zdaleka nebývá standardem. O šířce vzorku a stabilitě chodidla již byla řeč, chválíme také lehké přetažení vzorku vpředu na špičku, která je celá vyztužená, což opět oceníme nejen při chůzi v kamenitém terénu. Podobná vnitřní výztuha se nachází rovněž kolem paty.

Svrchní část obuvi je tvořena odolnou syntetickou kůží s jemnou perforací na obou bocích a s pevnou síťovinou shora na špičce. Tyto dva detaily poskytují dostatečnou ventilaci, na níž dnes mnozí výrobci obuvi nejednou zapomínají. Velkou pochvalu zasluhuje výška paty, doplněná o praktické poutko usnadňující obouvání, na kterém nechybí reflexní pruh. Hodně spokojeni jsme byli s nadstandardně polstrovaným jazykem a také s měkčenou partií okolo paty, pod kotníkem. Společně s výrazně asymetricky tvarovanou špičkou mají všechny tyto anatomické prvky vliv na velmi komfortní usazení na noze. Také stahování tkaničkou je zcela bezproblémové. Absence jakékoli přezky zde sice znamená, že si musíme ohlídat tkaničky, aby nám nepřišly do kontaktu s převodníkem a řetězem, ale současně právě klasické stahování nabízí civilní „necyklistický“ vzhled, který je pro mnoho cyklo-turistů či hobby bikerů důležitý.

Boty Force Hill jsou nabízeny ve velikostech 39 až 46 a nyní je již v prodeji také jejich ještě luxusnější verze vybavená špičkovou podrážkou Vibram, ovšem s totožným svrchním dílem a cenovkou 2999 korun.

(kad)

 

 

datum: 03.03.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign