LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Force Hawk

Přilba Hawk vsadila na maximální univerzalitu, z hlediska použití. Její charakteristický kompaktní tvar, společně s perfektním odvětráním a nízkou hmotností budou vyhovovat jak silničářům nebo gravel jezdcům, tak i dalším sportovcům – použití pro in-line bruslaře se totiž vyloženě nabízí. Chceme-li mít jedinou přilbu pro řadu sportovních aktivit, u Force Hawk jsme na správné adrese. Navíc potěší i příznivou cenovkou 1399 korun.

 

K typickým znakům modelu Hawk náleží nadstandardně hluboký skelet doplněný o poměrně minimalistické výstelky a výškově nastavitelný mechanismus s otočným kolečkem na zátylku. Výsledkem je naprosto příkladné usazení na hlavě, které mohou Hawku závidět mnohé, daleko dražší helmy. V případě vnějšího tvaru kombinuje moderní pojetí zakulacené zadní partie, kopírující linie hlavy, s odvětráním zajištěným pětadvaceti průduchy. Nadstandardní celková plocha ventilačních otvorů a jejich vzájemné vnitřní propojení jsou tím, co budeme milovat v parných letních dnech – proudění vzduchu kolem hlavy je perfektní. Líbilo se nám i vytvarování větracích otvorů, především členění přední partie jako by nás záměrně navracelo někam na přelom milénia, kdy právě kombinace vzdušnosti a nízké hmotnosti byla svatým grálem konstruktérů závodních přileb. Hmotnost 246 gramů (ve velikosti S-M) je dalším z důvodů, že o přilbě na hlavě skoro nevíme. Z hlediska usazení, odvětrání i hmotnosti patří Hawk ve své cenové kategorii k tomu nejlepšímu, spíše by klidně mohl měřit síly s mnohem dražšími přilbami. A to i precizním provedením technologie in-mold.

 

Vnitřní tvar je univerzální a možnosti doladění pro konkrétního uživatele jsou díky zmiňovanému výškově stavitelnému mechanismu skutečně široké. Jen pro představu, nebavíme se o nějakých milimetrech – stavěcí mechanismus lze vertikálně posunovat přibližně o dva centimetry (!) v přednastavených pozicích s aretací. Je to výhoda nejen pro dámy zvyklé jezdit s culíkem, výškovou korekci mechanismu uvítá každý. Pochvalu zaslouží rovněž velkoplošná reflexní nálepka či výstelka z vnitřní strany, stejně jako výstelka na řemíncích pod bradou. Zdánlivé detaily, které se však v součtu podílejí na hodně pozitivním hodnocení.

Hawk je nabízen ve dvou velikostech (56-59 cm / S – M, 59-63 cm / L – XL) a ve čtyřech barevných kombinacích: bílo-černé, bílo-modré, černo-“fluo“ a černo-růžové.

(kad)

datum: 09.12.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign