LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Force Aves

Trailové ježdění, klasický biking ve stylu XC a maratonu – pro tyto a další skupiny je určena jedna z novinek značky Force, přilba Aves. Sází na hluboký skelet, velmi pevnou konstrukci, precizní zpracování a v neposlední řadě rovněž na příznivou cenovku. Za 1199 korun jde o hodně dobrou koupi, přičemž celá řada detailů modelu Aves bývá běžná u minimálně dvakrát tak drahých přileb.

Celková robustnost vyplývající z celoplošného pokrytí skořepinou, přesahující i přes spodní okraj do útrob skeletu, zde není vyvážena vysokou hmotností – rovných tři sta gramů v testované velikosti L-XL (58 – 61 cm) je v této třídě považováno za vyloženě příznivou hodnotu. Také usazení na hlavě snese nejpřísnější měřítka, což je dáno jak hloubkou skeletu, tak především jeho vnitřním vytvarováním, dále propracovanými výstelkami a nakonec i systémem pro nastavení vnitřního obvodu. Není to tolik let nazpět, kdy jsme takto minimalistický a anatomicky propracovaný seřizovací mechanismus byli zvyklí vídat u přileb s pětitisícovými cenovkami. Také výstelka doplněná o síťovinu bude pro většinu uživatelů výhodou, ovšem bude-li někdo chtít ještě navýšit ventilaci, není nic snazšího, než síťku z velkoplošných výstelek jednoduše vystřihnout.

 

Tvar přilby působí kompaktně a především moderně, což je dáno řešením zadní partie i tvarováním ventilačních otvorů, které jsou opticky ještě zvýrazněny zajímavou grafikou – v případě námi testované „fluo“-černé varianty zajímavou šedou, jejíž lesklý odstín je záměrně v kontrastu s ostatní matovou úpravou povrchu. Loga a název modelu působí decentně, naopak štítek je o něco rozměrnější, což se dobře hodí k trailovému ježdění. Mimochodem, štítek je výklopný a je ke skeletu přilby jištěn dvojicí kovových šroubků, pěkný detail opět odkazující na tvrdší MTB disciplíny. Také z hlediska odvětrání je vše v pořádku a patnáct průduchů nabízí celkovou plochu zajišťující i v letním horku solidní ventilaci.

 

Celková bytelnost přilby za dvanáct stovek nás mile překvapila a vůbec bychom se nebáli ji doporučit třeba i enduro či all-mountain jezdcům, ostatně výrobce svůj nový model Aves předurčuje rovněž pro e-bike. Nemohou chybět ani detaily typické právě pro Force – třeba polstrování řemínků pod bradou nebo reflexní nálepka na mechanismu seřizujícího vnitřní obvod. Právě zde je z našeho pohledu odrazka hodně důležitá, ale většina výrobců na ni s oblibou zapomíná, protože současné minimalistické systémy s otočnými kolečky nedisponují dostatečnou plochou pro její instalaci. Takže i za tento detail palec nahoru, což platí rovněž o preciznosti provedení in-mold technologie spojující skořepinu se skeletem v jediný celek.

(kad)

 

 

datum: 09.02.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign