LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Enduro-trailový Roqer

Obliba trailového ježdění je na vrcholu a výrobci kol i doplňků se v tomto populárním segmentu navzájem předhánějí v odolnosti a propracovanosti svých produktů. Stranou nezůstala ani značka HQBC, jejíž nová enduro-trailová přilba Roqer patří ve své cenové kategorii k těm nejzdařilejším. Abychom byli přesnější, s cenovkou 1390 korun bude Roqer docela těžko hledat přímou konkurenci, protože nabízí prvky běžné spíše v kategorii nad dvoutisícovou hladinou. Takže už v ohledu dnes tak sledovaného poměru cena/výkon nás novinka od HQBC potěšila.

 

Konstrukce InMold je samozřejmostí už i v případě levných modelů, ovšem Roqer za prvé předvádí skutečně precizní provedení technologie vstřikování a za druhé disponuje skořepinou i na spodní hraně, kde tato skořepina přechází i do útrob přilby. Jedná se o prvek předcházející nežádoucímu omačkání tvrzeného polystyrenu a současně navyšující celkovou pevnost a odolnost. Také samotný skelet je hodně dimenzovaný a prakticky ve všech partiích nabízí výrazné deformační zóny – přitom na hlavě nepůsobí helma zbytečně mohutně. Opticky i fakticky ji odlehčuje sedmnáct průduchů, které i v letním vedru nabídnou příkladnou ventilaci. To u trailové či endurové kategorie zdaleka nebývá běžné, aby přilba „dýchala“ podobně jako superlehké modely určené pro závodní cross-country. Oproti nim je Roqer se svými 318 gramy (ve velikosti M) sice logicky o něco těžší, ale rozhodně ne natolik, aby to jezdce při celodenním brouzdání terénem jakkoli obtěžovalo – tudíž bychom si tuto přilbu klidně vzali i na bikemaratonskou trať.

Výraznější hloubka skeletu se zadní partií dosahující až na zátylek je klasikou své kategorie. Pochvalu zasluhuje minimalistický mechanismus seřizování vnitřního obvodu, byť postrádající výškovou regulaci, tak umožňující velmi jemné doladění. S kategorií luxusnějších přileb Roqer spojuje uchycení tenké plastové čelenky ke skeletu v oblasti spánků a výrazně dimenzované se zdá i napojení řemínků. Ty mají mimochodem prodyšnou konstrukci – takže se pod nimi jezdec příliš nepotí. Spokojeni jsme byli s provedením vnitřních výstelek výborně rozkládajících tlak, aniž by disponovaly zbytečně velkou plochou.

 

Z vnějších prvků musíme zmínit štítek, v duchu kategorie o něco rozměrnější, ovšem tvarově precizně navazující na linie přilby. Především je však výklopný, s trojicí přednastavených pozic, tudíž dokáže „uhnout“ v případě nárazu či zavadění o větev nad cestou. Navíc nijak neomezuje ve výhledu a v případě nejhořejší pozice pod něj dokážeme umístit i méně rozměrné sjezdové brýle, pakliže je nechceme mít zrovna přes oči. Také jeho jištění dvojicí kovových šroubků je přesně v duchu enduro-trailových trendů. Zdánlivým detailem jsou pak odrazky přítomné na seřizovacím mechanismu na zátylku. Proč je zmiňujeme? Protože na tento bezpečnostní prvek řada i prémiových výrobců stále zapomíná, takže další palec nahoru pro HQBC.

Přilba Roqer je nabízena ve dvou velikostech, M (52 – 58 cm) a L (58 – 62 cm), a celkem čtyřech barevných kombinacích.

(kad)

 

datum: 14.09.20 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign