LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Cyclon nejen pro MTB

Přestože nese testované mazivo holandské značky Cyclon označení MTB, jeho využití bude napříč celým cyklistickým segmentem. Jde totiž o mazivo vhodné pro ložiska nábojů, středového nebo hlavového složení a všechna místa, kde je třeba chránit součástky proti vodě a vlhkosti.

Testované 150ml balení v tubě stojí 299 korun a mazivo vyšší viskozity s výbornou přilnavostí jsme testovali v nábojích a hlavovém složení. Tedy kuličkových nábojích Shimano a uvnitř ložisek hlavového složení, která jsme předtím „rozloupli“ a staré zčernalé mazivo nahradili cyclonem. Testované mazivo má výraznou fluo zelenou barvu a na kuličkách ložisek se při otáčení velice dobře táhne a nalepuje. Není tak husté, aby jej kuličky vytlačily mimo, takže by mělo dlouhodobě odolávat opotřebení a také vymytí. To se například u hlavového složení po měsíci testování v jarních bahnech dokonale potvrdilo u spodního ložiska, které zůstalo i přes nápory vody, bláta i vody z hadice při mytí kola v podstatě netknuté. Dostatek maziva zůstal po instalaci i kolem ložiska v hlavové trubce. Ať už tedy u ložisek, nebo jen styčných ploch, svými vlastnostmi toto mazivo zajistí dostatečnou ochranu, trvanlivost a hladký chod.

 

(už)

 

datum: 15.12.21 - kategorie: Nářadí
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign